19. 1. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

SSL: Granlo porazilo Mullsjӧ a poskočilo na pátou pozici v tabulce

Jediným zápasem dnes pokračovala švédská Superliga. Nováček nejvyšší soutěže Granlo zdolalo Mullsjӧ i na domácím hřišti a opět svítil na ukazateli skóre po 60 minutách stav 5:3.

Třináctého října se oba celky utkaly v rámci 4. kola a na hřišti Mullsjӧ se radovali hosté z Granla po výhře 5:3. Strůjcem tehdejšího vítězství byl Jonas Berglund, jenž zaznamenal dvě branky a jednu asistenci.

Do dnešního zápasu však vstoupili lépe hosté. Ve dvanácté minutě zužitkoval přihrávku Jimmieho Petterssona David Gillek a Mullsjӧ vedlo 1:0.  Na začátku druhé třetiny pak zvyšoval na 2:0 pro hosty Rickard Hessmer. Na první gól domácích si diváci museli počkat až téměř do poloviny utkání. Ve 28. minutě vrátil Granlo do hry přesnou střelou Patrik Svensson. Čtyři minuty od prvního gólu domácích byl vyloučen střelec první branky David Gillek a následnou přesilovku využil opět Patrik Svensson, čímž srovnal stav zápasu na 2:2. Ještě do konce druhé třetiny stihli domácí duel otočit ve svůj prospěch. Na konci patnácté minuty prosadil Andreas Lindqvist a Granlo tak poprvé v zápase vedlo. Pět minut po zahájení třetí části se domácí dostali do dvoubrankového vedení. Jonas Berglund vybídl ke skórování Robina Nilsbertha a ten se nemýlil. Pátou branku Granla pak zaznamenal jedenáct minut před koncem Asp. Hosté pak jen korigovali výsledek, když si druhou branku v utkání připsal David Gillek.

Granlo si tak připsalo na domácím hřišti čtvrtou výhru v řadě, navíc se posunulo na páté místo tabulky před Dalen. Ten má však utkání s Warbergem k dobru.

Granlo BK – Mullsjö AIS 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)

28. Svensson (A. Samuelsson), 33. Svensson (Asp), 35. Lindqvist (J. Samuelsson), 46. Nilsberth (Berglund), 50. Asp (Lehnberg) – 12. Gillek (Pettersson), 24. Hessmer (Utterberg), 52. Gillek

Diváků: 928, Střely na branku: 19-24 (6-8, 10-9, 3-7), Přesilovky 1:1, Využití 1:0

14. Karlstad IBF 16 2 1 0 1 12 63:119 9

Za názvem týmu následuje počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, remízy, prohry v prodloužení, prohry, skóre a počet bodů