20. 1. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Nokian ztratil další body a živí už jen teoretickou naději

V obou sobotních utkáních Salibandyliigy uspěli favorité. Loviisa si podle předpokladů doma poradila díky dobrému závěru s posledním Ilves Tampere a Espoo sebralo body a pravděpodobně i reálné šance na postup Nokianu.Nokian prohrál svůj zápas v Espoo už v první třetině, ve které rozehrál svůj koncert Pajukoski. Ten překonal hostujícího gólmana Tuomirantu hned čtyřikrát, jeden gól přidal Patrick Wardi a Olejáři tak vedli 5:1. Espoo nakonec vyhrálo 10:3, Pajukoski nastřílel pět branek, Wardi přidal další tři, mužem večera se však s bilancí 1+4 stal Casper Pfitzner. Nokian po další porážce setrval na jedenácté příčce a na osmou Lappenrantu ztrácí už pět bodů.

Utkání mezi Loviisou a Ilvesem bylo daleko vyrovnanější a hosté v něm dokonce po dvou třetinách vedli 3:2. Domácím se však podařilo třemi góly otočit, a i když Haapasalo v 58. minutě snížil na 4:5, poslední slovo měl Niklas Andersson. Ten při power play hostů pečetil vítězství favorita. Ilves tak zůstává se sedmi body na poslením místě tabulky, Loviisa je sedmá s tříbodovým náskokem na devátý Tapanilan.

Finsko, Salibandyliiga

Loviisa – Ilves Tampere 6:4 (1:1, 1:2, 4:1)
Branky: 48., 55., 59. Andersson, 7. Liljenbӓck, 36. Etholen, 50. Niiranen – 24., 58. Haapasalo, 19. Nieminen, 28. Kalliomӓki. Diváci: 394.

Espoon Oilers – Nokian KrP 10:3 (5:1, 2:0, 3:2)
Branky: 3., 14., 18., 20., 27. Pajukoski, 11., 38., 43. Wardi, 44. Pfitzner, 45. Lindfors – 11. Reusser, 45. Repo, 54. Mikkonen. Diváci: 417.