20. 1. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Historicky první trofej pro Happee

Jyvӓskylské Happee si připsalo historicky první vítězství ve finském poháru, když si v prestižním finálovém duelu poradilo s domácím Classicem. Duel dvou vedoucích týmů ligy rozhodl v prodloužení v čase 61:18 Peter Kotilainen.Classic měl lepší vstup do zápasu, první třetinu vyhrál 2:1 a na začátku druhého dějství navýšil jeho náskok v přesilovce Janne Lamminen. Netrvalo ale dlouho a Happee se podařilo dvěmi brankami Hynynena srovnat. Ve 33. minutě se prosadil Liikanen, o čtyři minuty později Manninen a bylo to dokonce 5:3 pro hosty. Classicu se podařilo ještě do druhé sirény Luukkou a Vӓnttinenem srovnat. Ve třetí periodě se domácí ještě dvakrát dostali do vedení, Happee ale pokaždé dokázalo bleskově zareagovat a v prodloužení definitivně srazilo Classic k zemi.

Tamperský klub tak prohrál finále domácího poháru podruhé v řadě. Loni totiž nestačil na Tapanilan, a tak si napravil chuť alespoň v ženském finále. V tom porazil Classic bez problémů 7:3 Lappeenrantu.

Finsko, Pohár:

Muži:

Happee – Classic 8:7 v prodl. (1:2, 4:3, 2:2 – 1:0)

Branky: 25., 27., 48. Hynynen, 47., 62. Kotilainen, 15. Pylsy, 33. Liikanen, 37. Manninen – 3., 38. Luuko, 38., 43. Vӓnttinen, 11. Hӓtӧnen, 23. Lamminen, 48. Jӓӓskelӓinen. Diváci: 1504

Ženy:

Classic – NST Lappeenranta 7:3 (3:1, 3:1, 1:1)

Branky: 10., 30., 35. Pӧllӓnenová, 10., 30. Rantalová, 10. Alanková, 57. Nieminenová – 17., 50. Raatevaarová, 26. Forsbacková

Autor: pverosta