21. 1. 2013 Zahraničí (1) KOMENTÁŘŮ

ŠVÉDSKO: Osm golů Carlströma, Storvreta deklasovala Pixbo

Alex Galante Carlström dal za jeden zápas osm gólů. Storvreta vyhrála na Pixbu 8:3 a Halesingborg ztratil vyhraný zápas. To jsou hlavní momenty víkendových zápasů švédské superligy.

Švédská superliga má za sebou šlágr. Potkaly se 1. a 2. tým tabulky a Storvreta ukázala Pixbu, že má pořád navrch Vítězství 8:3 z venkovního hřiště je impozantní. Trápí se ale Helsingborg, prohrál v Jönköpingu, i když Milan Garčar skóroval.

Pixbo dlouho vedlo ligu, v posledních dvou zápasech ale zaváhalo. Po prohře v Dalenu přišel nečekaný domácí debakl.

Tentokrát tahaly „lišky“ za kratší provaz od poloviny zápasu. Dvěma góly se na likvidaci nadějí domácích postaraili reprezentanti Henrik Stenberg, Joel Kanebjork a Rasmus Sundstedt.

Helsingborg hazarduje s tvrdě vybojovanou pozicí. Jihošvédský tým chce do play off, ale nečekaně zkolaboval v posledních minutách zápasu na hřišti slabého Jönköpingu. Hosté vedli 5:3, v poslední minutě ale domácí tým vyrovnal. Vniveč přišel gól Milana Garčara, Jömköping totiž dokonal obrat v prodloužení. David Rytych za Helsingborg opět nechytal.

Galapředstavení Alexe Galante-Carlströma proběhlo na hřišti Caperia. Forvard Falunu nastřílel OSM gólů a vyrovnal tak svůj vlastní rekord v počtu branek v zápase superligy.

„Dát dnes osm gólů za zápas je něco fantastického. Celá pětka hrála výborně, Alex může děkovat i Rasmusovi Enströmovi a Alexandru Ruddovi,“
komentoval výkon supertřelce kouč Falunu Andreas Lundmark.

Švédská superliga:

Pixbo – Storvreta 3:8 (0:1, 3:4, 0:3)
Branky: 28. a 36. Henriksson, 24. Hellman – 15. a 31. Stenberg, 25. a 58. Kanebjörk, 38. a 57. Sundstedt, 27. M. Samuelsson, 41. Holtz. Diváci: 1415.

Jönköping – Helsingborg 6:5pp (1:3, 2:1, 2:1 – 1:0)

Branky: 4. Hovlund, 27. Nordh, 28. Lindstrand, 53. J. Anderson, 60. Nygard, 62. Berglund – 8. Johnsson, 11. GARČAR, 19. Kukkola, 33. Björkström, 45. Nordgren. Diváci: 621.

Linköping – AIK Stockholm 7:3 (0:0, 4:1, 3:2)

Branky: 23., 31. a 40. M. Karlsson, 23. Bard, 46. Kohlin, 59. Ström, 60. A, Karlsson – 21. a 43. Egebrant, 56. K-J Nilsson. Diváci: 778.

Caperio – Falun 6:13 (2:4, 2:3, 2:6)

Branky: 18., 19. a 37. Ackevi, 52. a 59. Hagberg, 34. Kandell – 5., 8., 11., 19., 22., 32., 55. a 58. Galante Carlström, 31. Björk, 47. Skog, 48. B. Nilsson, 51. Fernqvist,

Tyresö – Karlstad 7:6pp (2:0, 1:4, 3:2 – 1:0)
Branky: 16., 53. a 58. Dahmen, 1. a 61. Jirebeck, 21. Gustafsson, 60. Palm-Gonzalez – 31. a 52. Colling, 33. Österdahl, 34, Kongstad 34. Wendel, 55. J. Karlsson. Diváci: 384.