21. 1. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

ŠVÝCARSKO: Zofingen přetlačil Grünenmatt, Chur padl doma s Rychenbergem

Ve švýcarské Swiss Mobiliar League bylo v sobotu na programu kompletní 20. kolo. Dvě kola před koncem je již známa postupová osmička do play-off.

Kloten-Bülach Jets – SV Wiler-Ersigen 5:12 (2:6, 1:3, 2:3), Diváků: 102

12. Schwarz, 17. Zolliker, 21. Brandenberger (Rüegg), 58. Brandenberger, 59. Heller (Rüegg) – 3. Fankhauser (Steffen), 4. C.Hofbauer (Hirschi), 5. Flühmann (Berlinger), 9. Steffen (Bichsel), 16. Flühmann (Schmocker), 20. Berlinger (C.Hofbauer), 22. Flühmann (Berlinger), 28. M.Hofbauer (Steffen), 30. M.Hofbauer, 42. Wittwer (C.Hofbauer), 44. Steffen (M.Hofbauer), 57. Fankhauser (Zimmermann)

Další bezproblémové vítězství si připsal lídr tabulky Wiler-Ersigen. Již v páté minutě byl stav 3:0 pro hosty a bylo jasné, že tři body doma rozhodně nezůstanou. Hosté si tak připsali již šestou výhru v řadě a dvě kola před koncem základní části mají na čele tabulky tříbodový náskok na druhý Malans. Naopak Kloten má na svém kontě šest porážek v řadě a vzhledem k tomu, že domácím stále patří poslední místo v lize, můžou se pomalu chystat na záchranářské práce.

Floorball Köniz – UHC Uster 5:3 (0:2, 0:1, 5:0), Diváků: 313

42. Antener (Graf), 48. Bill (Righini), 48. Antener (Djurling), 55. Wälti (Graf), 60. Wilhelm (Bill) – 8. Bartenstein (Aellig), 20. Werner (Bolliger), 37. Schläppi (Bolliger)

Velký obrat předvedli florbalisté Könizu, kteří ještě třináct minut před koncem třetí třetiny prohrávali 0:3, nakonec se ale radovali z výhry. Hosty poslal do vedení v osmé minutě Bartenstein a na konci první dvacetiminutovky jej napodobil Werner. Už na 3:0 pro Uster zvyšoval ve 37. minutě Schläppi a s domácím celkem to nevypadalo dobře. Do třetí třetiny však vstoupil úplně jiný tým. Obrat nastartoval domácí sniper Emanuel Antener. Ve 48. minutě se v rozmezí 27 vteřin prosadili Bill a opět Antener a bylo srovnáno. Hostům nepomohl ani oddechový čas po vyrovnávací brance. Vítěznou branku domácích zaznamenal 54:45 Nino Wälti a Wilhelm pak pečetil vítězství domácích střelou do prázdné branky.

GC Zürich – Alligator Malans 3:5 (1:3, 1:2, 1:0), Diváků: 317

17. Helfenstein (Jakůbek), 29. Rüegger (Staub), 43. Rüegger (Helfenstein) – 3. Ostřanský (Dominioni), 14. Braillard (Friolet), 14. Laely (Eberhard), 22. Brunner (Kapanen), 34. P.Vetsch (N.Vetsch)

Skóre zápasu otevřel ve třetí minutě český útočník Martin Ostřanský po přihrávce Dominioniho. Ve čtrnácté minutě pak hosté odskočili na rozdíl tří gólů. V rozmezí patnácti sekund dopravili míček do sítě Braillard a Laely. Zürich se sice ještě do konce první třetiny podařilo snížit zásluhou Helfensteina, ale třígólový náskok vrátil Malans 69 vteřin po zahájení druhé části Brunner. Aligátoři si pak už zápas až do konce pohlídali a drží stále druhou pozici v tabulce.

Chur Unihockey – HC Rychenberg 5:9 (2:3, 2:4, 1:2), Diváků: 260

1. Hirschi (Beeler), 6. Koskelainen (Hirschi), 22. Beeler (Riedi), 39. Binggeli (Koskelainen), 49. Binggeli (Koskelainen) – 7. Grunder, 12. Hautaniemi (Borth), 16. Jolma (Hautaniemi), 24. Borth (Kinnunen), 29. Hautaniemi (Kinnunen), 35. Kinnunen, 36. Buff (Jolma), 41. Schaub (Meier), 51. Kern (Jolma)

Chur se sice dostal na začátku utkání do vedení 2:0, ale hosté utkání ještě do první přestávky otočili a do kabiny se tak šlo za stavu 2:3 pro Rychenberg. Domácí Beeler dvě necelé dvě minuty po začátku druhé třetiny srovnal na 3:3, jenže hosté si pak čtyřmi góly v řadě vypracovali náskok 7:3, který již nepustili. Domácí se tak propadli v tabulce ze třetího na čtvrté místo.

UHC Grünenmatt – Olten Zofingen 4:8 (0:2, 2:0, 2:6), Diváků: 202

25. Miilunpalo (Aeschbacher), 34. Schenk (Bärtschi), 43. Bärtschi (Boelius), 53. Boelius – 3. Štegl (Von Arx), 18. D.Mucha (M.Mucha), 42. Schneeberger (M.Mucha), 48.  D.Mucha, 51.  D.Mucha (M.Mucha), 53.  D.Mucha (M.Mucha), 53. Sumén, 60. Plüss (D.Mucha)

Grünenmatt přivítal na svém hřišti poslední celek SML Olten Zofingen a zápas to byl do poslední třetiny vyrovnaný. Jako první se mezi střelce zapsal Adam Štegl, čímž poslal hosty do vedení, které ještě do první přestávky navýšil Dominic Mucha. Ten zaznamenal v tomto utkání celkem čtyři branky a jednu asistenci. Domácím se podařilo dvoubrankové manko ve druhé třetině vymazat a tak se do třetí třetiny vstupovalo za vyrovnaného stavu. V poslední části rozhodli hosté o své výhře čtyřmi brankami v rozmezí necelých pěti minut a díky této výhře poskočili na desáté místo tabulky.

Tigers Langnau – Waldkirch-St. Gallen 7:1 (1:0, 1:1, 5:0), Diváků: 212

15. Engel (Frejd), 35. Gerber (Mühlethaler), 44. Engel (Krähenbühl), 47. Krähenbühl (Frejd), 47. Gerber (Dysli), 50. Stucki (Mühlethaler), 53. Gerber (Mühlethaler) – 24. Nede (Haas)

Až ve třetí třetině zlomili domácí hráči odpor hostujícího celku, který se po dvě třetiny statečně držel. Na úvodní trefu Engela odpověděl ve dvacáté čtvrté minutě Nede, ale Langnau zásluhou Gerbera šli znovu do vedení. Třetí třetina však jasně patřila domácím borcům, kteří vyhráli poslední část jasně 5:0. St. Gallen tak definitivně ztratil možnost postupu do vyřazovací části.