21. 1. 2013 Zahraničí (3) KOMENTÁŘŮ

Tomašík hvězdou TV zápasu. Dalen vyhrál ve Warbergu!

Významného ocenění se dostalo forvardovi Dalenu Milanovi Tomašíkovi. Server innebandymagzinet ho vyhlásil nejlepším hráčem zápasu Warberg – Dalen. Český florbalista může mít radost o to větší, pondělní duel byl totiž televizním šlágrem týdne.

Tomašíkovi se dařilo už od prvních minut. Sám dal gól na 1:1 a ještě před koncem první třetiny připravil střeleckou pozici pro Johana Alma, který poslal Dalen do vedení.

Od té chvíle byl Dalen na koni a opratě zápasu ze svých rukou nepustil. Český florbalista pak měl podíl ještě na trefě Johana Erikssona na začátku třetí části, kdy Dalen zvyšoval na 5:2. Domácí celek sice zápas zdramatizoval, snížil na rozdíl jedné branky, poslední slovo ale měli opět hráči Dalenu.

Dalen se tak po výhře posunul na na čtvrté místo tabulky, Warberg klesl na místo páté. Svou pozici ale bude potřebovat upevnit už ve středu, kdy hostí Caperio.

Warberg IC – IBK Dalen 4:6 (1:2, 1:2, 2:2)

Branky: 4. Eriksson (Tiitu), 28. Lindblom (Olofsson), 56. Henriksson (Emanuelsson), 57. Hadelund (Emanuelsson) – 18. TOMAŠÍK (Berglund), 19. Alm (TOMAŠÍK), 23. Larsson (Eriksson), 33. Kronberg (Larsson), 49. Eriksson (TOMAŠÍK), 60. Larsson (Kronberg)

Diváků: 1816, Střely na branku: 24-19 (5-5, 9-10, 10-4), Přesilovky 1:0, Využití 0:0

14. Karlstad IBF 17 2 1 0 2 12 69:126 10

Za názvem týmu následuje počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, remízy, prohry v prodloužení, prohry, skóre a počet bodů