25. 1. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: SSV Helsinky uspěly na půdě Nokianu a poskočily na třetí místo

SSV Helsinky porazily v dalším utkání nejvyšší finské florbalové soutěže Nokian a po výsledku 15:8 poskočily na třetí místo tabulky, bod před SPV. To má ale o tři odehrané zápasy méně. Nokianu se stále více vzdaluje vidina play off. Tamperský klub momentálně na jedenácté pozici ztrácí sedm zápasů před koncem základní části na osmou Lappeenrantu pět bodů.Nokian dokázal na počátku druhé třetiny smazat dvoubrankový náskok SSV a ještě v 50. minutě nebylo z jeho strany nic ztraceno. Na ukazateli skóre v té době svítil stav 4:6 z pohledu domácích, poté se ale přesně trefili během pěti minut Niclas Meyer, Kimmo Kinnunena a Tommi Kokkonen a bylo rozhodnuto. Kokkonen byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Kromě gólu na 9:4 skóroval rovněž na konci druhé třetiny na 6:4 a navíc si ještě připsal dvě asistence.

V pátek se ve Finsku odehrají další tři ligové zápasy. Lappeenranta hostí v důležitém souboji o postupovou osmičku desáté Koovee, SPV Seinӓjoki bude chtít naplnit roli favorita v duelu s Tapanilanem a jednoznačná záležitost by měla být k vidění v Happee, kde vedoucí tým soutěže změří síly s posledním Ilvesem Tampere.

Finsko, Salibandyliiga

Nokian KrP – SSV Helsinky 4:9 (1:2, 3:4, 0:3)
Branky: 18. Johansson, 25. Suoniemi, 26. Reentilӓ, 37. Jokinen – 37., 56. Kokkonen, 7. Lehtonen, 19. Jӓrvinen, 23. Fagerholm, 27. Kekkonen, 37. Forsten, 51. Meyer, 55. Kinnunen. Diváci: 177.