25. 1. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

SSL: Storvreta remizovala s Warbergem, Helsingborg zvítězil nad Mullsjӧ

Úřadující mistr neudržel s Warbergem vedení 3:0 a nakonec remizoval 4:4. Helsingborg zavítal do Mullsjӧ a odvezl si důležitou výhru 7:4, díky které se dotahuje na osmou pozici zaručující play-off.

Skvělý nástup měli hráči Storvrety do utkání s Warbergem. Skóre utkání otevřel už po jednadvaceti vteřinách Mattias Samuelsson. Do  přestávky pak ještě Joakim Olsson zdvojnásobil vedení domácího celku a když na začátku osmé minuty druhé třetiny zvyšoval Mika Kohonen na 3:0, vypadalo to s Warbergem špatně. Hosté však ještě ve druhé třetině snížili na rozdíl jediné branky a vrátili se do utkání. Na začátku třetí periody využila Storvreta přesilovku zásluhou Henrika Stenberga, ale hostům se nakonec přece jenom podařilo vyrovnat. Warberg sice nevyužil v polovině třetiny pětiminutovou přesilovku, dvě minuty před koncem však snížil Hasselström a minutu a půl před koncem vyrovnal Wallgren. V prodloužení už 1283 diváků branku nevidělo a tak si oba celky připsaly po jednom bodu.

Helsingborg potřeboval v zápase s Mullsjӧ bodovat, nejlépe pak zvítězit, aby se dotáhnu na postupující osmičku do vyřazovacích bojů. Plán se hostům povedlo splnit, i když po první třetině museli dohánět jednobrankové manko. Třemi góly ve druhé třetině Helsingborg zápas otočil, navíc se v polovině třetího dějství dostal až do vedení 6:1. Domácí však zápas ještě zdramatizovali. Třemi brankami během dvou a půl minut snížili na 4:6, ale hosté si již výhru vzít nenechali. V brance hostů chyběl David Rytych, přednost dostal opět Jonathan Paulsson.

Storvreta IBK – Warberg IC 4:4pp (2:0, 1:2, 1:2 – 0:0)

Branky: 1. Samuelsson (Stenberg), 17. Olsson (Andersson), 28. Kohonen (Berggren), 45. Stenberg (Öhman) – 29. Kjellman (Hasselström), 36. Henriksson (Eskelinen), 58. Hasselström (Gunnarsson), 59. Wallgren (Lindblom)

Diváků: 1283, Střely na branku: 24-29 (6-7, 9-11, 14-11, 5-0), Vyloučení 1:4, Využití 1:0

Mullsjӧ AIS – FC Helsingborg 4:7 (1:0, 0:3, 3:4)

Branky: 9. Gillek (Hedlund), 54. Pettersson (Hedlund), 55. Van Keppel (Pettersson), 56. Ganevik (Hessmer) – 25. Olsson (Johnsson), 30. Kukkola (Björkström), 39. Olsson, 44. Björkström (Kukkola), 46. Rosengren, 52. Björkström (Lindberg), 60. Rosengren (Kukkola)

Diváků: 502, Střely na branku: 19-25 (4-5, 7-9, 8-11), Vyloučení 1:3, Využití 0:1