25. 1. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Tapanilan uhrál bod v Seinӓjoki a je v kontaktu s první osmičkou

Florbalisté Tapanilanu Erӓ získali překvapivou remízou 7:7 na palubovce obhájce titulu SPV Seinӓjoki bod, který je posunul těsně za osmičku aktuálně postupující do play off. Na osmé příčce momentálně figuruje Lappeenranta, která doma nestačila na Koovee a před devátým Tapanilanem je jen díky lepšímu skóre.Tapanilan nebyl na hřišti SPV Seinӓjoki daleko ani od vítězství, pět minut před koncem základní hrací doby ještě vedl o gól, v čase 55:10 však poslal duel do prodloužení Sami Koski. Finský reprezentant byl nejvýraznější postavou celého zápasu, neboť si připsal celkově čtyři góly. Seinӓjoki i přes ztrátu poskočilo v tabulce na třetí pozici před SSV Helsinky.

Koovee nepustilo v Lappeenrantě domácí ani jednou do vedení a rozhodující úder si schovalo do poslední třetiny. Nerozhodný stav 5:5 zlomil Tapio Kinnunen, poté hosté přečkali bez úhony oslabení a v samotném závěru zvýšil dvěma slepenými góly Lassi Ylisiurunen. Domácí už stačili jen Valavuoem v přesilovce snížit na konečných 6:8. Koovee se tak přiblížilo hraně postupu na rozdíl dvou bodů.

V posledním utkání pátečního programu si pohrálo podle očekávání vedoucí Happee s posledním Ilvesem Tampere a po výsledku 13:2 se znovu odpoutalo od druhého Classicu na rozdíl dvou bodů. Jyvӓskylský klub položil základy svému vítězství už v první třetině a s chutí si zastřílel i v dalším průběhu utkání. O tři branky si vylepšil statistiky Panu Kotilainen s Laurim Liikanenem, dva góly zaznamenal Jami Manninen.

V sobotu se hraje v Salibandyliize jediné střetnutí, ve kterém páté Espoo přivítá předposlední Josbu.

Finsko, Salibandyliiga

NST Lappeenranta – Koovee 6:8 (2:3, 2:1, 2:4)
Branky: 6. Tӧllikkӧ, 18. Louhelainen, 29. Kosonen, 36. Mӓkelӓ, 43. Seppӓlӓ, 60. Valavuo – 15., 31., 41. Mӓenpӓӓ, 3. Saari, 8. Eronen, 47. Kinnunen, 56., 57. Ylisiurunen. Diváci: 423.

SPV Seinӓjoki – Tapanilan Erӓ 7:7 (3:1, 1:1, 3:5 – 0:0)
Branky: 8., 26., 44., 56. Koski, 8. Kujala, 16. Kuusela, 51. Malkamӓki – 5., 41. Palin, 30. Iiskola, 47., 48. Lehtinen, 53. Moilanen, 54. Strӧmsten. Diváci: 712.

Happee – Ilves Tampere 13:2 (6:1, 3:0, 4:1)
Branky: 8., 11., 38. Liikanen, 1., 7. Manninen, 45., 45., 53. Kotilainen, 4. Kunelius, 17. Hynynen, 26. Tikka, 38. Kainulainen, 54. Kauko – 11. Valkeejӓrvi, 58. Henttonen. Diváci: 502.