28. 1. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: SPV si poradilo s Classicem, náskok Happee tak narostl

Obhájce mistrovského titulu ve finské Salibandyliize SPV Seinӓjoki porazil v pondělním šlágru soutěže Classic na jeho palubovce 7:6 v prodloužení a poskočil na třetí místo. Classic vydřel prodloužení až sekundu před koncem základní hrací doby, o tom, že si neodnese ani bod však v 64. minutě rozhodl Mӓkelӓ.Výhru SPV režíroval před více než dvěmi tisícovkami diváků Sami Koski. Autor hatricku se poprvé trefil v přesilovce ve 3. minutě, druhou branku vstřelil o třináct minut později a bylo to už 4:1 pro hosty. Classic ale zasypal Ihmeho bránu sprškou střel a v 36. minutě už to bylo 5:4 pro klub z Tampere. Bylo to ale poprvé a naposledy, kdy se dostali domácí do vedení. Do konce prostřední části ještě stačil srovnat Taurama a necelé dvě minuty před koncem poslal Seinӓjoki na dostřel vítězství znovu Koski. Classicu se podařilo na poslední chvíli, v čase 59:59, Vӓnttinenem srovnat na 6:6, v prodloužení ale rozhodl o vítězství hostů Teppo Mӓkelӓ.

Seinӓjoki se tak díky dvěma bodům posunulo v tabulce před SSV a Espoo na třetí pozici, Classic zůstal druhý, jeho čtyřbodové manko na vedoucí Happee se však neztenčilo.

Finsko, Salibandyliiga

Classic – SPV Seinӓjoki 5:6 v prodl. (2:4, 3:1, 1:1 – 0:1)
Branky: 5., 24. Lamminen, 19. Johansson, 27. Hӓtӧnen, 36. Mӓkipӓӓ, 60. Vӓnttinen – 3., 17., 59. Koski, 4. Vӓӓnӓnen, 10. Kiviranta, 40. Taurama, 64. Mӓkelӓ. Diváci: 2021.