7. 2. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: TPS porazilo Espoo a přiblížilo se play off

V prvních zápasech finské Salibandyliigy po reprezentační pauze se z vítězství radovali florbalisté TPS Turku a SPV Seinӓjoki. Zatímco Turku zdolalo 4:2 Espoo a výrazně se tak přiblížilo účasti ve vyřazovací části, vítězství obhájce titulu na palubovce Koovee opět o něco snížilo šance tamperského klubu na postup mezi osmičku nejlepších.Seinӓjoki rozhodlo o své výhře hned v první třetině. Na branky Holopainena a Aholy sice dokázal zareagovat domácí Eronen, v 10. minutě ale stou brankou v Salibandyliize vrátil hostům dvoubrankové vedení Kuusela a v závěru prvního dějství zvýšil na 4 1 Hulmi. SPV střílelo branky dále, v 49. minutě dával Hakala už na 8:1, Koovee snížilo na konečných 2:8 až v závěru Luomou. Nejlepším hráčem zápasu byl zvolen Sami Koski, autor jedné branky a tří asistencí. Koovee tak na desátém místě tabulky ztrácí na osmou Lappeenrantu šest kol před koncem základní části stále tři body.

TPS Turku šlo v duelu s Espoo dvakrát do vedení. Skóre otevřel Kailiala, o necelou minutu pozdějí však srovnal Wardi a na branku Koskinena z 18. minuty dokázal zareagovat ve druhé periodě Rahkonen. Poté si obě mužstva vyzkoušela hru pěti proti třem, ani jednomu týmu se ale nepodařilo obrovkou výhodu využít. Rozhodnutí přišlo v 48. minutě, kdy si vítěznou trefu připsal Kettunen. Olejáři chvíli poté nevyužili další přesilovku a jejich porážku pečetil deset sekund před koncem při power play druhou brankou večera Kailiala. TPS tak udělalo výrazný krok do čtvrtfinále. Na šestém místě má náskok na linii postupu šest bodů, Espoo je se stejným bodovým ziskem čtvrté.

Finsko, Salibandyliiga

Koovee – SPV Seinӓjoki 2:8 (1:4, 0:1, 1:3)
Branky: 9. Eronen, 58. Luoma – 2. Holopainen, 7. Ahola, 10. Kuusela, 19. Hulmi, 35. Koski, 43. Malkamӓki, 48. Hakonen, 49. Hakala. Diváci: 333.

TPS Turku – Espoon Oilers 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
Branky: 13., 60. Kailiala, 18. Koskinen, 48. Kettunen – 14. Wardi, 27. Rahkonen. Diváci: 521.