18. 2. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Talvitie dovedl Espoo k vítězství v Loviise a postupu do play off

Florbalisté Espoo porazili v pondělním utkání finské Salibandyliigy Loviisu na její palubovce 6:3 a definitivně si tak zajistili postup do čtvrtfinálových bojů. Nejvíce se na tom podílel Estonec Ilari Talvitie, autor tří branek.Olejáři měli utkání pevně v rukou od začátku do konce. Domácí se dostali jen jednou na dostřel, když v 15. minutě snížil na 1:2 Etholen, do konce první třetiny však vrátil hostům dvoubrankové vedení Alanko a v polovině duelu zvyšoval Talvitie na 4:1. Loviisa ještě v 48. minutě snížila na 3:5, poté se ale nechala dvakrát vyloučit a Sylvester Raikamo v přesilovce pěti proti třem definitivně rozhodl.

Loviisa je tak po čtvrté domácí porážce v řadě stále těsně pod linií postupu a na osmý Tapanilan ztrácí tři kola před koncem jeden bod. Ligu vede Happee o bod před Classicem, poslední je o dva body za Josbou Ilves Tampere.

Ve středu hostí v jediném zápase o záchranu bojující Nokian sedmé TPS Turku, které by si rovněž rádo zajistilo postupu do play off.

Finsko, Salibandyliiga

Loviisa – Espoon Oilers 3:6 (1:3, 0:1, 2:2)

Branky: 15. Etholen, 42. Andersson, 48. Kivilehto – 2., 33., 44. Talvitie, 14. Kaartinen, 19. Alanko, 56. Raikamo.Diváci: 379.