19. 2. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

SSL: Storvreta v pondělním šlágru přetlačila Falun a v čele má již pětibodový náskok

Jediným, za to pořádně lákavým zápasem pokračovala včera SSL. Vedoucí celek tabulky Storvreta přivítal na svém hřišti aktuálně druhý Falun. Z těsné výhry 7:6 se nakonec radovali domácí.

Jako první se mezi střelce zapsal hostující Johannes Skog, který pohlednou individuální akcí překonal domácí brankáře Viktora Klintstena. Storvreta však ještě do první přestávky čtyřmi brankami utkání zcela otočila. Postupně se prosadili Kanebjörk, Öhman, Drews a Rasmus Sundstedt. Falun byl v první třetině střelecky aktivnější, ale ze třinácti pokusů, které mířili na domácího gólmana se ujala jen jediná. Ve druhé třetině se hostům přece jenom podařilo snížit. Ve 25. minutě nejprve našel Nilsson u tyčky zcela volného Svahna a o čtyři minuty později Calgren ze stejné pozice snížil na rozdíl jediné branky. Jenže domácí předvedli minutu před koncem druhé třetiny ukázkové založení útoku a Henrik Stenberg přidal pátou branku do Rehnovi sítě. Ale ani tento gól do šatny hosty nepoložil. Uplynulo jen 58 vteřin ze třetí třetiny, když si Viktor Klintsten vybral slabší chvilku a Alexander Galante Carlström slavil svůj jedenačtyřicátý gól v sezóně. Dvoubrankové vedení vrátil úřadujícím šampionům kapitán Mika Kohonen ve 47. minutě. Po jeho centru před branku se míček odrazil zpět na hůl finského útočníka, který se z dorážky nemýlil. Stejně jako Kohonen na jedné straně, tak i Carlström na straně druhé dokázal využít přesilovou hru a uchoval tak naděje Falunu na bodový zisk. Ty však vzaly za své dvě minuty před koncem, kdy krásnou střelou Rasmus Sundstedt dostal posedmé míček do hostující branky. Snížení z florbalky Alexandera Rudda již přišlo pozdě a tak Storvreta slaví důležité vítězství, díky kterému se výrazně přiblížila prvnímu místu po základní části.

Jak viděl tohle utkání řekl po zápase Henrik Stenberg serveru innebandymagazinet: „Utkali se pravděpodobně nejlepší celky ligy. Zápas rozhodli malé chyby, kterých jsme udělali méně“

Storvreta IBK – IBF Falun 7:6 (4:1, 1:2, 2:3)

10. Kanebjörk, 14. Öhman (M. Samuelsson), 15. Drews (Kanebjörk), 19. Sundstedt (Drews), 29. Stenberg (M. Samuelsson), 47. Kohonen (Stenberg), 59. Sundstedt (Klintsten) – 9. Skog, 25. Svahn (B. Nilsson), 29. Carlgren (Skog), 41. Carlström (Björk), 55. Carlström (Rudd), 60. Rudd (Enström)

Střely na branku: 29-27 (11-13, 7-7, 11-7)