Florbalistky Northern Stars si odvezli do Finska hned 2 zlata! Foto: Praguegames.cz. Florbalistky Northern Stars si odvezli do Finska hned 2 zlata! Foto: Praguegames.cz.
10. 7. 2016 Turnaje (3) KOMENTÁŘŮ

Prague Games 2016 jsou minulostí, nejvíc medailí získali Češi

 Finálovým dnem vyvrcholil v sobotu před zaplněnou halou na Podvinném Mlýně letošní ročník tradičních Prague Games, největšího florbalového turnaje na světě. Největší medailové žně zaznamenaly domácí týmy, neztratili se ale ani zahraniční hosté.

Dvě zlaté vybojoval finský dívčí tým Northern Stars a pražský Chodov, oba dva kluby navíc přidaly ještě jednu stříbrnou. Královskou kategorii B18 ovládl nabitý tým Tatranu Střešovice. Zajímavý kousek se podařil švýcarskému Zugu, jehož týmy vybojovaly v kategorii G14 obě bronzové medaile.

Kategorie B12

1. místo: Florbal Chodov blue (CZE)
2. místo: Seeland Selection (SUI)
3.-4. místo: Paskov Saurians (CZE), 1. MVIL Ostrava (CZE)

Ve finále nejmladší kategorie se Chodov ujal vedení hned po 51 vteřinách. Do konce prvního poločasu utkání hraného na 2×20 minut se sice švýcarskému soupeři podařilo vyrovnat, po přestávce si ale Pražané po dvou gólech Filipa Gabriela vybudovali rozhodující náskok. Poté se trefil i nejlepší střelec kategorie Adam Cimoradský a Chodov mohl po vítězství 4:1 slavit premiérové zlato na Prague Games. Obě sady bronzových medailí putují na Moravu, po prohře v semifinále je berou Paskov a ostravský MVIL.

Kategorie B13

1. místo: FbŠ Hattrick Brno (CZE)
2. místo: 1. AC Uherský Brod (CZE)
3.-4. místo: 1. SC Tempish Vítkovice (CZE), SK Florbal Benešov (CZE)

Všechny medaile z kategorie B13 se staly kořistí českých oddílů. Finále opanoval brněnský Hattrick. Jeho soupeř z Uherského Brodu vstřelil první gól až v polovině druhé půle za stavu 0:6. Tři góly v dresu vítězů zaznamenal Adam Hemerka.

Kategorie B14

1. místo: Florbal Chodov blue (CZE)
2. místo: Loiske (FIN)
3.-4. místo: Nokian KrP Stars (FIN), P02 Tigers Red (SWE)

Druhé zlato z druhého finále vybojovali florbalisté Chodova. V kategorii B14 navázali chodovští na své mladší kamarády a finské Loiske přehráli 4:1. Třemi kanadskými body se blýskl Matěj Jambor, dva si připsal nejlepší hráč kategorie Matěj Pěnička. Bronzové medaile si odvezli finský Nokian a švédský Tigers Red.

Kategorie B15

1. místo: IBK Vöikers (SWE)
2. místo: FbŠ Bohemians DDM Praha 7 (CZE)
3.-4. místo: Oilers NG01 (FIN), FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (CZE)

Tradičně úspěšní bývají na Prague Games Bohemians, letos se ale výprava pod vedením Michala Jedličky musela spokojit pouze s jednou finálovou účastí. Cestu za titulem jim navíc v první půli pořádně zkomplikoval Johannes Hultmark ze švédského IBK Vöikers, který poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. Klokani bojovali statečně, ani dvě branky Jana Horáka jim však nakonec nestačily a po vítězství 3:2 se radoval švédský tým. Bronz obdrželi finští Oilers společně s mladíky z FBC Ostrava.

Kategorie B16

1. místo: Team Swiss U17 White (SUI)
2. místo: Florbal Chodov blue (CZE)
3.-4. místo: Lillån IBK (SWE), Älvsjö AIK P00 (SWE)

Útok na třetí zlato Chodovu nevyšel. V krásném zápase s výběrem Švýcarska modří doplatili na neproměňování šancí a v závěru tak udeřil soupeř. Vynikajícího Františka Trojana v brance hned čtyřikrát překonal útočník Churu Samuel Schindler a hráči s bílým křížem na prsou v poklidu dokráčeli k vítězství. Bronzové medaile po prohře v semifinále vybojovali Lillån a Älvsjö ze Švédska.

Kategorie B18

1. místo: Tatran Střešovice red (CZE)
2. místo: SV Floorball St. Gator (SUI)
3.-4. místo: Team Swiss U17 Red (SUI), Hudingge IBS Red (SWE)

Nejstarší kategorii B18 ovládl podle očekávání pořádající Tatran Střešovice. V červeném dresu se představili i dva členové širšího kádru české seniorské reprezentace – Marek Beneš a Ondřej Němeček. A ve finále proti švýcarskému St. Gatoru to bylo znát. Tatran měl utkání pod kontrolou a zvítězil 6:1. Bronz bral druhý z výběrů Švýcarska společně se švédským Hudingge.

Kategorie G14

1. místo: Northern Stars G14 (FIN)
2. místo: SK Dvojka Praha (CZE)
3.-4. místo: Zug United White (SUI), Zug United Red (SUI)

Obrovský úspěch zaznamenal v nejmladší dívčí kategorii pražský klub SK Dvojka. Malý oddíl při ZŠ Campanus na Jižním Městě, který vychoval pro ženský florbal třeba Dominiku Kubišovou nebo Veroniku Zborníkovou, ukázal, že v jeho dresu vyrůstají další nadějné hráčky. A to i přesto, že ve finále Dvojka nestačila na silný finský Northern Stars. Tradičně nejpočetnější zahraniční výprava ze švýcarského Zugu brala obě sady bronzových medailí, když oba její týmy skončily těsně před branami finále.

Kategorie G16

1. místo: IBK Nacka Wallenstam (SWE)
2. místo: Northern Stars 2000 (FIN)
3.-4. místo: Bele Barkarby IF (SWE), TFC Angels (SWE)

Úspěch SK Dvojka byl bohužel jedinou českou medailí v dívčích kategoriích. Titul v G16 slavily po napínavém finále dívky ze švédského IBK Nacka Wallenstam, které přehrály Northern Stars 4:2. Bronz berou švédské kluby Barkarby a TFC Angels.

Kategorie G18

1. místo: Northern Stars G18 (FIN)
2. místo: IBK Nacka Wallenstam (SWE)
3.-4. místo: Zug United Red (SUI), Fbk Kométa Spišská Nová Ves (SVK)

V nejstarší dívčí kategorii Northern Stars vrátily svému švédskému soupeři porážku z G16 a vybojovaly druhé zlato. Po remíze 2:2 v základní hrací době rozhodla v nájezdech Emmi Lindhová. Další bronz si do své sbírky připsal Zug. Medaile putují také na Slovensko zásluhou Spišské Nové Vsi, v jejímž dresu excelovaly Paulína a Kristína Hudákovy nebo gólmanka Denisa Pátková.


Autor: Redakce Florbal.czKOMENTÁŘE

  • petr napsal:

    V dívčím florbale smutný, leč reálný obrázek českých poměrů. O to cennější je úspěch děvčat z Dvojky.

  • HonzaD napsal:

    chjo… pane Hrubý – tým byl nabitý (nikoliv nabytý) velkými jmény, dívky z IBK přehrály (nikoliv přehráli) své soupeřky…. už se to naučte, díky!

Napsat komentář

*