28. 2. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

SSL: AIK i Helsingborg si udrželi šance na play-off, Hannes Öhman s rekordem

Sice nevyhráli, ale stále mohou pomýšlet na vyřazovací boje. Taková je situace AIK a Helsingborgu – klubů, které se snaží dostat do play-off místo Caperio/Täby, potažmo Warbergu.

Helsingborg zajížděl na horkou půdu Granla, které doma naposledy prohrálo 11. listopadu loňského roku. Do osudu utkání nezasáhl ani jeden z dvojice českých hráčů Milan Garčar David Rytych. Na první branku si diváci museli počkat až téměř do poloviny utkání. Ve 29. minutě otevřel skóre domácí Ekstrand. Helsingborg však ještě do přestávky utkání otočil a do třetí třetiny vstupoval s vedením 2:1. V první polovině třetí části však hosté nabídli domácím dvě přesilovky a obě skončili brankou v Paulssonově síti. Necelých pět minut před koncem nabídli i domácí Helsingborgu přesilovku, kterou po deseti vteřinách využil Kevin Björkström a srovnal tak na 3:3. Následné prodloužení již další branku nepřineslo a tak si oba celky rozdělili po jednom bodu. I když se Helsingborgu nepodařilo zvítězit, trenér  Niklas Nordén neztrácí optimismus: „Ve hře o play-off jsou tři týmy, které budou bojovat o jedno místo do posledního kola. Myslím, že máme velkou šanci postoupit“, řekl kouč hostující FC pro innebandymagazinet.se.

Tyresö svedlo důležitý souboj s Jönköpingem. Oba celky bojují mezi sebou o setrvání v nejvyšší soutěži. Před tímto duelem dělily oba celky jen dva body a případné vítězství Jönköpingu by domácí pravděpodobně poslalo definitivně o soutěž níž. Zápas však vítěze neměl. Ve vyrovnaném utkáním si ani jeden celek nedokázal vypracoval větší než jednobrankový náskok. Třem bodům však byli přece jenom blíže hosté, kteří obdrželi vyrovnávající branku na 4:4 dvě a půl minuty před koncem.

Po dvou prohraných zápasech zvítězil Falun, které se představil na půdě posledního Karlstadu. Minimálně do zítřejšího dne se tak vrací na druhou pozici v tabulce. Domácí vzdorovali favoritovi zhruba do poloviny zápasu, kdy během necelé minuty smazali vedení Falunu 3:1 dvě brankami. Hosté si však ještě do přestávky vzali svoje vedení zpátky. Na začátku třetí části pak Johannes Skog dvěma brankami definitivně zlomil odpor domácích. Oba celky pak ještě do konce zápasu přidali po jedné brance a tak se hosté radovali z výhry 8:4.

Stejně jako Helsingborg, i stockholmské AIK bojuje o play-off. Ovšem borci z hlavního města jsou na tom o poznání lépe. Do tabulky si sice také připsali jen bod za remízu 6:6 s Dalenem, ale i ten stačí na dosavadní osmou pozici. Caperio/Täby má však dnešní zápas Linköping k dobru. Vstup do utkání se však domácím moc nepovedl. V deváté minutě to bylo již 2:0 pro hosty, ale AIK stačilo jen 80 vteřin na srovnání. Přesto byli hosté po skončení první dvacetiminutovky spokojenější, neboť jim Ketil Kronberg vrátil vedení. V polovině utkání Johan Eriksson využil početní výhody a zvýšil na 4:2 pro Dalen, přesto domácí ještě do konce třetiny srovnali. Oba celky pak se třetí periodě vstřelili po dvou brankách a ani následné prodloužení vítěze nepřineslo.

Úřadující mistři ze Storvrety prohrávali na hřišti Mullsjӧ po dvou třetinách 4:1, přesto odcházeli jako vítězové. Hosté tak ukázali, že na první příčce tabulky nejsou náhodou a s obhajobou titulu to myslí vážně. Obrat odstartoval Mattias Samuelsson minutu a půl po zahájení třetí části a v čase 50:00 již hosté vedli 5:4 když se prosadil opět Samuelsson. Tečku za utkáním udělal Fredrik Holtz. V tomto utkání byli diváci svědky překonání historického rekordu. Útočník Storvrety Hannes Öhman zaznamenal dvě branky a vyhoupl se na čelo historické tabulky střelců s celkem 445 brankami. Překonal tak Magnuse Svenssona, který má na kontě o jeden zásah méně. Hostí si navíc dvě kola před koncem základní části zajistili první pozici v tabulce.