2. 3. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Rozhodnuto, do play off Tapanilan, sestupuje Ilves!

V pátek se hrálo ve Finsku poslední kolo základní části Salibandyliigy a nejvíce poutaly pozornost dva zápasy. Tapanilan v rozhodujícím utkání zdolal 4:3 Koovee a doplnil tak čtvrtfinálovou osmičku, v prodloužení ztratili naději na body i na zachování ligové příslušnosti florbalisté tamperského Ilvesu, kteří nestačili na Nokian.Tapanilan i Koovee měli před vzájemným zápasem karty rozdány jednoznačně. Domácím stačil na postup do čtvrtfinále bod, Koovee muselo vyhrát. Hosté začali lépe a po 28 minutách hry vedli 2:0, poté ale Tapanilan během 85 sekund dvěmi slepenými góly srovnal a v 34. minutě se dostal přesilovkovou brankou Lehtinena poprvé do vedení. To navýšil ve třetí třetině dalším gólem v početní převaze Iiskola, a i když se podařilo hostům pět minut před koncem vybojovat naději, na výsledku 4:3 a postupu helsinského klubu se již nic neměnilo.

Ilves dlouho nemohl najít recept na výborného Tuomirantu v brance Nokianu a po dvou třetinách prohrával 0:2, přesto zabojoval a po brankách Kangasmӓkiho a Henttonena v 59. minutě srovnal. Tamperský tým potřeboval vyhrát, v prodloužení ale udeřilo na druhé straně. Po přihrávce Henriho Johanssona poslal Ilves do druhé ligy Benjamin Reusser.

V dalších utkáních už o nic zásadního nešlo. SSV Helsinky neinkasovaly jedinou branku v duelu s Josbou, obhájce mistrovské trofeje SPV Seinӓjoki porazilo 9:3 Lappeenrantu, Espoo si poradilo na domácí palubovce pětibrankovým rozdílem s vítězem základní části Happee, Loviisa přehrála Oulu a Classic si odvezl oba body z Turku.

O složení čtvrtfinálových dvojic se bude rozhodovat v Helsinkách v pondělí. Jako první si ze čtveřice Espoo, TPS Turku, Tapanilan, Lappeenranta bude vybírat Happee, poté budou přiděleni soupeři také Seinӓjoki, Classicu a SSV Helsinky. O setrvání v nejvyšší soutěži se poměří s nejlepšími týmy druhé ligy mužstva Josby a Oulu.

Finsko, Salibandyliiga

SSV Helsinky – Josba 6:0 (1:0, 1:0, 4:0)

Branky: 52., 54. Forsten, 1. Kekkonen, 31. Olkkonen, 43. Laasonen, 46. Jӓrvinen. Diváci: 425.

SPV Seinӓjoki – NST Lappeenranta 9:3 (6:2, 1:0, 2:1)

Branky: 1., 13. Taurama, 9., 25. Kuusela, 20., 56. Koski, 11. Kiviranta, 17. Mӓkelӓ, 60. Hӓrkӧnen – 12. Voutilainen, 18. Vainikainen, 47. Valavuo. Diváci: 732.

Espoon Oilers – Happee 10:5 (4:1, 2:1, 4:3)

Branky: 16., 31., 46. Pajukoski, 11., 56. Raikamo, 18., 51. Pfitzner, 15. Wardi, 28. Raunio, 42. Talvitie – 40., 46. Hynynen, 10. Manninen, 45. Kuosmanen, 58. Kauko. Diváci: 593.

Loviisa – OLS Oulu 7:4 (2:2, 2:0, 3:2)

Branky: 4., 10. Andersson, 28. Salminen, 31. Jaakola, 43. Etholen, 45. Niiranen, 55. Hӓllfors – 8., 48. Niemelӓ, 20. Parviainen, 48. Oksa. Diváci: 332.

Ilves Tampere – Nokian KrP 2:3 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 – 0:1)

Branky: 49. Kangasmӓki, 59. Hettonen – 40. Nyman, 47. Reentilӓ, 62. Reusser. Diváci: 568.

Tapanilan Erӓ – Koovee 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)

Branky: 29. Laitila, 31. Kosola, 34. Lehtinen, 50. Iiskola – 14. Kotilainen, 29. Kontiainen, 55. Immonen. Diváci: 467.

TPS Turku – Classic 2:6 (1:0, 0:2, 1:4)

Branky: 7. Alho, 44. Kailiala – 27. Lamminen, 36. Piha, 49. Savolainen, 51. Johansson, 56. Mӓkipӓӓ, 59. Jӓӓskelӓinen. Diváci: 375.