4. 3. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

SSL: O dvě postupová místa si to v posledním kole na dálku rozdá trojice týmů

Ani před závěrečným šestadvacátým kolem není známa kompletní osmička celků postupujících do další části soutěže. Naopak rozhodnuto je pravděpodobně o druhé pozici, kterou s největší pravděpodobností obsadí Falun.

Dosavadní osmý tým tabulky Caperio/Täby dokázalo v domácím prostředí zdolat Pixbo Wallenstam. Hosté dokázali odpovědět pouze na úvodní trefu Ahlberga, poté se již prosazovali jen domácí, kteří v každé třetině vstřelili po dvou brankách. Pixbu nebyla nic platná ani střelecká převaha 37:36, neboť v brance domácích předvedl famózní výkon brankář Daniel Ramsin.

Druhým celkem, který ještě živí naděje na vyřazovací část je AIK. To ovšem zajíždělo na půdu vedoucího celku soutěže Storvrety. Hosté si přesto dokázali odvézt všechny tři body za výhru 7:6. Důležitý krok k vítězství udělalo AIK již v první třetině, kterou vyhrálo v poměru 4:1. Ke konci utkání sice domácí dokázali snížit na rozdíl jediné branky, ale na body to již nestačilo. V tomto zápase se přes magickou hranici 900 bodů v SSL přehoupl Mika Kohonen.

Z boje o play-off je naopak Helsingborg, který sice zdolal Tyresö Trollbäcken 6:5, ale na postupovou pozici ztrácí kolo před koncem pět bodů.  Naopak hosté mají ještě teoretickou šanci na záchranu soutěže. Na dvanáctý Jonkoping mají manko dvou bodů. Vyrovnané utkání rozhodl patnáct vteřin před koncem domácí Anders Lindberg.

Právě Jonkoping si chtěl v domácím zápase proti Linköpingu zajistit ligovou příslušnost i pro příští ročník. Utkání však domácím příliš nevyšlo. První dvacetiminutovka sice skončila nerozhodně 2:2, ale od druhé třetiny bylo utkání zcela v režii hostujícího celku. Po 40. minutách vedli hosté již 6:2 a zbytek zápasu si již bez problémů pohlídali. Celkově zvítězili v poměru 12:7

IBK Dalen s Milan Tomašíkem v sestavě si bez větších potíží poradil s posledním Karlstadem. Český útočník se navíc na výhře 13:7 podílel brankou a asistencí. Nicméně hlavní hvězdou utkání byl Alexander Bodén – autor hattricku a tří asistencí. Dalen je v tabulce na páté pozici, ale od třetí pozice jej dělí jen dva body.

Až v závěru třetí třetiny rozhodl o své výhře Warberg, který hostil Mullsjӧ. Hosté drželi s favoritem krok téměř po celou dobu utkání, i když se v zápase nikdy nedostali do vedení. Na každý gól domácího celku našlo Mullsjӧ vždy odpověď. Zlom přišel tři a půl minuty před koncem, když Kim Hadelund vstřelil vítěznou branku. Po něm se ještě prosadili Eriksson a Magnus Svensson. Domácí tak brali tři body za výhru 6:3.

Druhou pozici po základní části pravděpodobně obsadí Falun, jenž si v dnešní dohrávce překvapivě snadno poradil s Granlem. Hosté navíc budou ještě muset tvrdě bojovat o play-off, protože na deváté AIK mají náskok pouhých dvou bodů. Domácí dovedla k výhře dvojice Carlström – Enström. Prvně jmenovaný zatížil konto soupeře hned čtyřmi brankami, Enström zaznamenal dvě branky a stejný počet gólových nahrávek.