Lukáš Veltšmíd ukázal svou střeleckou tvář. Foto: Erwin Keller Lukáš Veltšmíd ukázal své střelecké umění. Foto: Erwin Keller
18. 9. 2016 Švýcarsko (0) KOMENTÁŘŮ

Češi byli ve Švýcarsku vidět, trefil se i novic Králík!

Páteční předehrávka mezi Könizem a Wilerem odstartovala další ročník švýcarské nejvyšší soutěže. V sobotu se pak hrálo zbylých pět zápasů 1. kola. Češi hned na úvod ukázali, že i letos budou v zemi helvétského kříže vidět. Gólově se prosadili Šešulka, Veltšmíd a v prvním zápase ve švýcarské lize také Jan Králík.

Wiler v pátek vedl po první části už 4:0, když čtvrtý gól přidával český obránce Daniel Šešulka. Jenže domácí dokázali duel pořádně zdramatizovat, ve druhé třetině snížili a ve třetí třemi góly srovnali. V prodloužení rozhodl o výhře Wileru matador Matthias Hofbauer, pro něhož to byla druhá trefa v zápase.

Zvítězilo i Veltšmídovo Malans, které rozstřílelo Grünenmatt 12:2. Dvakrát se prosadili Laely, Berry a Nett, branku si ve 42. minutě připsal i český reprezentant. Malans se tak díky skóre zařadili po úvodním kole na 1. místo švýcarské ligy. Za Grünenmatt nastoupil Jan Daniš.

V dresu Rychenbergu nastoupil Michal Podhráský. Jeho tým si odvezl ze hřiště Klotenu všechny tři body za výhru 5:1. Dvakrát se prosadil Schaub. Hosté o své výhře rozhodli především v prostřední periodě, ve které nasázeli do sítě soupeře čtyři branky. Za poražené odehrál zápas Milan Garčar.

Do St. Gallenu se v létě z Královských Vinohrad přesunulo duo Ondřej Houra – Jan Králík. A hned v úvodním zápase proti Usteru česká kolonie naznačila, že nebude jen do počtu. Králík zaznamenal dva body za jeden gól a jednu nahrávku a St. Gallen i díky jeho příspěvku senzačně otočil duel z 0:3 na 8:3!

Výsledky 1. kola švýcarské ligy:

Köniz – Wiler 6:7 (0:4, 3:2, 3:0 – 0:1) po prodl.
Branky: 24., 33. a 34. Zaugg, 48. a 59. Maurer, 55. Schmocker  – 31. a 63. M. Hofbauer, 3. Wittwer, 4. Zimmermann, 8. Laubscher, 8. ŠEŠULKA, 28. Steffen. Diváci: 779.

Malans – Grünenmatt 12:2  (3:0, 5:1, 4:1)
Branky: 17. a 47. Laely, 24. a 60. Berry, 28. a 54. Nett, 7. Braillard, 10. Camenisch, 28. Buchli, 29. Hartmann, 32. Nurmela, 42. VELTŠMÍD – 22. Johansson, 55. Eyer. Diváci: 411.

Kloten – Rychenberg 1:5 (0:0, 0:4, 1:1)
Branky: 55. Jaunin – 24. a 50. Schaub, 22. Grunder, 31. Schwerzmann, 37. Buff. Diváci: 285.

Chur – Langnau 6:10 (1:2, 2:4, 3:4)
Branky: 29. a 34. Binggeli, 10. Hirschi, 51. Zellweger, 55. Riedi, 60. Studer – 41., 52. a 53. A. Samuelsson, 18., 25. a 42. Brechbühl, 9. a 35. Ch. Engel, 21. Steinerm, 40. Beer. Diváci: 339.

GC Curych – Thun 9:7 (1:2, 4:1, 4:4)
Branky: 24., 28. a 34. Rüegger, 11. a 35. Zolliker, 50. a 55. Kekkonen, 47. Honold, 53. Müller – 10., 53. a 54. Frey, 9. Kropf, 36. Thomas, 49. Stoll, 56. Fankhauser. Diváci: 253.

St. Gallen – Uster 8:3 (0:0, 1:3, 7:0)
Branky: 42. a 47. Alder, 42. a 51. Eschbach, 36. Stieger, 42. Büchel, 51. Büchel (KRÁLÍK), 52. KRÁLÍK – 21. Suter, 29. Berweger, 32. Hummer. Diváci: 196.