9. 3. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Obhájce titulu ukázal svou sílu, SSV a Classic museli do prodloužení

Žádné překvapení nepřinesly úvodní zápasy čtvrtfinálových sérií finské Salibandyliigy, přesto se nejednalo o nezajímavá střetnutí. Až v prodloužení si totiž připsali úvodní výhru hráči SSV a Classicu, jednoduchou cestu k vítězství nemělo ani Happee. Naopak suverénní byl obhájce trofeje Seinӓjoki, který rozdrtil 12:0 Lappeenrantu.Espoo začalo v Helsinkách velmi dobře. Na vedoucí gól domácích dokázali Olejáří do konce první třetiny dvakrát odpovědět a v 25. minutě to bylo po brance Kaartinena už 3:1 pro hosty. Ve třetí třetině se nejprve podařilo SSV otočit na 4:3, v 50. minutě se ale trefili v rozmezí 31 sekund Pajukoski s Rauniem a na světě byl další zvrat. Espoo poté dlouho vzdorovalo tlaku favorita, Helsinkám se přesto podařilo necelou minutu před koncem základní části srovnat při power play Lehtonenem a po osmi minutách prodloužení rozhodl o prvním bodu SSV Harri Forsten.

Nelehký vstup do série s Tapanilanem měl také tamperský Classic. Třetí tým tabulky prohrával po dvou třetinách 1:3 a v 48. minutě ještě 2:4, prodloužení mu však vybojovali Sami Johansson a Mika Savolainen. V nastaveném čase se hrálo jen necelých pět minut, když o vítězství Classicu rozhodl po přihrávce Mӓkipӓӓho Veli-Matti Luukko.

Také vítěz základní části jyvӓskylské Happee neměl v prvním duelu s TPS Turku snadnou pozici. Domácí sice vyhráli úvodní část jasně 4:1, hosté ale nic nezabalili a deset minut před koncem to bylo jen o gól. Definitivní uklidnění přinesly až dvě branky Tikky v 51., resp. 52. minutě, favorit nakonec zvítězil 10:6.

Jediné jasné čtvrtfinále se tak hrálo pouze v Seinӓjoki. Obhájce mistrovského titulu nedopusil žádné překvapení a poradil si s Lappeenrantou vysoko 12:0. Po dvou brankách si připsali Hakala, Hӓrkӧnen, Kohonen a Taurama, tři body získal Mӓkelӓ. Jarno Ihme předvedl 26 bezchybných zákroků.

Finsko, Salibandyliiga, 1. zápasy čtvrtfinále:

Happee – TPS Turku 10:6 (4:1, 2:3, 4:2), stav série: 1:0
Branky: 17., 19., 25. Manninen, 13., 40. Kotilainen, 51., 52. Tikka, 3. Hynynen, 56. Kotovaara, 60. Kaasalainen – 37., 53. Aaltonen, 8. Jokinen, 23. Marjamӓki, 29. Kailiala, 49. Koskinen. Diváci: 752.

SPV Seinӓjoki – NST Lappeenranta 12:0 (2:0, 6:0, 4:0), stav série: 1:0
Branky: 2., 33. Taurama, 7., 28. Hӓrkӧnen, 55., 60. Kohonen, 25., 47. Hakala, 22. Mӓkelӓ, 26. Kuusela, 28. Myllymӓki, 59. Koski. Diváci: 712.

Classic – Tapanilan Erӓ 5:4 v prodl. (0:0, 1:3, 3:1 – 1:0), stav série: 1:0
Branky: 36. Lamminen, 42. Leikkanen, 49. Johansson, 56. Savolainen, 65. Luuko – 29. Iiskola, 30. Vettenranta, 38. Moilanen, 43. Helenius. Diváci: 629.

SSV Helsinky – Espoon Oilers 6:5 v prodl. (1:2, 1:1, 3:2 – 1:0), stav série: 1:0
Branky: 2. Olkkonen, 36., 68. Forsten, 41., 60. Lehtonen, 42. Toivonen – 4. Talvitie, 10. Lindfors, 25. Kaartinen, 50. Pajukoski, 50. Raunio. Diváci: 749.

Autor: pverosta