10. 3. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Espoo vstřelilo Helsinkám dva góly v závěru a v prodloužení srovnalo sérii

Dvěma góly v závěru třetí třetiny si vybojovalo Espoo ve druhém čtvrtfinále s SSV Helsinky prodloužení a v něm rozhodlo o srovnání série na 1:1. V ostatních duelech se z druhé výhry radovalo Happee a SPV Seinӓjoki, srovnáno je také v sérii mezi Classicem a Tapanilanem.Juho Jӓrvinen dal HelsinkámEspoo necelé dvě minuty před koncem dvougólový náskok a zdálo se, že se bude stěhovat série do finské metropole za stavu 2:0. Olejáři ale vzápětí odvolali gólmana a Sylvester Raikamo dvěma góly v poslední minutě srovnal na 7:7. V prodloužení využil Kaartinenovu nabídku kapitán domácích Oliver Wardi a bylo vymalováno.

1:1, to je stav čtvrtfinále také mezi třetím týmem základní části Classicem a Tapanilanem Erӓ. Helsinský klub tentokrát dotáhl zápas až do úspěšného konce, nedovolil soupeři ani jednou dostat se do vedení a připsal si tak zaslouženou výhru 5:3.

Postavení po dlouhodobé části soutěže potvrzují favorité dalších dvou sériích. Obhájce mistrovského titulu SPV Seinӓjoki už to neměl s Lappeenrantou tak jednoduché jako v úvodním domácím zápase, které skončilo 12:0, přesto se radoval z výhry i v odvetě na půdě NST. SPV vyhrálo 4:3, když zápas orámoval dvěmi brankami Ville-Pert Kuusela. Vítěz základní části Happee zase rozhodl o svém vítězství 7:4 na palubovce TPS Turku díky skvělé závěrečné části. Tu vyhrálo mužstvo z Jyvӓskylӓ 4:1 a může tak už ve středu doma rozhodnout o svém postupu do semifinále.

Finsko, Salibandyliiga, 2. zápasy čtvrtfinále:

TPS Turku – Happee 4:7 (3:2, 0:1, 1:4), stav série: 0:2
Branky: 9., 43. Kailiala, 7. Nurminen, 16. Lӓntinen – 34., 43., 53. Heikkinen, 6. Manninen, 10. Pylsy, 47. Kotovaara, 57. Kotilainen. Diváci: 551.

NST Lappeenranta – SPV Seinӓjoki 3:4 (1:1, 2:2, 0:1), stav série: 0:2
Branky: 4., 32. Louhelainen, 26. Saarinen – 16., 50. Kuusela, 33. Taurama, 37. Myllymӓki. Diváci: 562.

Tapanilan Erӓ – Classic 5:3 (2:1, 1:1, 2:1), stav série: 1:1
Branky: 15., 54. Moilanen, 3. Helenius, 34. Strӧmsten, 60. Laitila – 11. Matikainen, 37. Leikkanen, 60. Makipӓӓ. Diváci: 524.

Espoon Oilers – SSV Helsinky 8:7 v prodl. (2:1, 3:4, 2:2 – 1:0), stav série: 1:1
Branky: 3., 9., 34. Pajukoski, 23., 60., 60. Raikamo, 32. Huusko, 61. Wardi – 17., 59. Jӓrvinen, 31., 36. Forsten, 27. Lehti, 35. Olkkonen, 49. Kekkonen. Diváci: 862.

Autor: pverosta