15. 3. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Classic i SSV si vynutili rozhodující duel

Série mezi Tapanilanem a Classicem a Espoo a SSV Helsinky nejsou rozhodnuty ani po čtvrtém měření sil a postupující mužstva do semifinále Salibandyliigy tak určí až páté zápasy. V pátek totiž uspěli Classic s Helsinkami na půdě soupeřů a pro rozhodující duel tak budou mít výhodu domácího prostředí.SSV Helsinky učinily rozhodující krok ke srovnání série s Espoo na začátku třetí třetiny, kdy se trefili Jӓrvi s Jӓrvinenem. Hosté odskočili na dvoubrankový rozdíl a ten potvrdili ještě v poslední minutě Forsten s Olkkonenem. Domácí stačili už jen snížit Wardim sedm sekund před koncem na konečných 4:7.

To Classic byl v duelu s Tapanilanem pět minut od vyřazení. Domácí do té doby po celé utkání vedli, v čase 55:03 však srovnal Lassi Vӓnttinen na 5:5 vynutil si tak prodloužení. V něm dal Classicu naději na postup Veli-Matti Luukko.

Páté utkání sehraje Classic s Tapanilanem v pondělí, o den dříve poměří naposledy síly také SSV Helsinky s Espoo a Happee s TPS Turku.

Finsko, Salibandyliiga, 4. zápas čtvrtfinále:

Tapanilan Erӓ – Classic 4:5 v prodl. (2:0, 2:3, 0:1 – 0:1), stav série: 2:2
Branky: 19., 23., 31. Moilanen, 9. Rosendahl – 26. Leikkanen, 36. Jӓӓskelӓinen, 38. Matikainen, 56. Vӓnttinen, 68. Luukko. Diváci: 593.

Espoon Oilers – SSV Helsinky 4:7 (0:0, 3:3, 1:4), stav série: 2:2
Branky: 24. Pajukoski, 27. Talvitie, 32. Raikamo, 60. Wardi – 31., 60. Forsten, 23. Laasonen, 33. Kekkonen, 52. Jӓrvi, 55. Jӓrvinen, 60. Olkkonen. Diváci: 1098.

Autor: pverosta