16. 3. 2013 Zahraničí (1) KOMENTÁŘŮ

SSL: Malmström hattrickem sestřelil Warberg, Enström rozhodl o první výhře pro Falun

Dalšími dvěma zápasy včera pokračovalo čtvrtfinále SSL. Pixbo zvítězilo na půdě Warbergu hlavně díky třem gólům Patrika Malmströma. Souboj Falunu a Caperiotäby musely rozhodnout až samostatné nájezdy. O ten vítězný se postaral domácí kapitán Rasmus Enström.

Utkání mezi Warbergem a Pixbem bylo od úvodního buly poměrně vyrovnané. Domácí měli sice poměrně výraznou střeleckou převahu, přesto po čtyřiceti minutách vedli jen o jednu branku (4:3). Třetí třetina ovšem byla v režii hostů. Pixbo čtyřmi brankami otočilo zápas a připsalo si úvodní výhru v poměru 7:4.

Střelec hattricku Patrik Malmström k utkání řekl: „Je důležité, že jsme úvodní zápas zvládli a dostali se do vedení v sérii. Play-off je totiž úplně jiná soutěž než základní část.“

Warberg IC – Pixbo Wallenstam IBK 4:7 (1:1, 3:2, 0:4)

17. Kjellman (Karlander), 26. Tiitu, 36. Henriksson (Tiitu), 38. Kjellman (Hasselström) – 12. Malmström (A.Johansson), 24. Kuchen (Calebsson), 27. Malmström (Calebsson), 46. Brännberg (Rosén), 51. Rosén (Calebsson), 53. Malmström (Julkunen), 59. Julkunen (Henriksson)

Střely na branku: 27-25 (10-5, 9-8, 8-12)
Vyloučení: 1:1
Využití 1:1
Diváci: 1426
Stav série: 0:1

Možná až nečekaně těžkou práci měl Falun s Caperiotäby. Hosté vstoupili do utkání velmi dobře a po první třetině se ujali vedení 2:0. Domácím se během prostředního dějství podařili vstřelit tři branky, k otočení duelu to však nestačilo, neboť také hosté mířili do černého. Ve třetí třetině oba celky vstřelili po jedné brance, utkání tak dospělo až do prodloužení. V něm se ani jednomu z týmů nepodařilo překonat brankáře soupeře, vítězi tedy rozhodla až dovedností soutěž. Vítězný nájezd si nakonec připsal Rasmus Enström.

Po utkání Enström serveru innebandymagazinet sdělil: „Vůbec nezáleží na tom, jak jsme hráli. Důležité je, že vedeme 1:0 na zápasy. Musíme však pořád tvrdě pracovat, protože série bude ještě dlouhá.“

IBF Falun – Caperiotäby FC 5:4pp (0:2, 3:1, 1:1 – 1:0)

21. Galante Carlström (Enström), 26. Björk (Rudd), 38. Rudd (Enström), 51. Skog (Svahn), rozhodující nájezd Enström – 4. Kandell (Rydberg), 18. Hyvärinen (Karlsson), 30. Karlsson (Gafvelin), 48. Hyvärinen (Eriksson)

Střely na branku: 30-21 (4-5, 13-5, 8-6, 5-5)
Vyloučení: 1:2