22. 3. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: První výhry pro SSV a SPV. Rýsuje se repríza loňského finále?

Loňští finalisté finské Salibandyliigy začali i letos semifinálové série play off lépe než jejich soupeři. Obhájce trofeje SPV Seinӓjoki porazilo na úvod doma Classic, helsinské SSV si zase odvezlo cenné vítězství z palubovky vítěze základní části soutěže Happee.SPV Seinӓjoki vedlo v prvním semifinálovém duelu s Classicem po dvou třetinách 4:0. Hosté sice dokázali dvěmi brankami v 49. minutě zkorigovat na 2:4, vzápěti však inkasovali z hole Hakaly, a i když se jim podařil ještě jeden gól vstřelit, na víc se už nezmohli. Mužem zápasu se stal Mikko Kohonen, jenž vstřelil dvě branky a na jednu další přihrál. Dva góly dal také Petri Hakonen.

Neuvěřitelný zápas se hrál v Jyvӓskylӓ. Tam vedlo domácí Happee nad SSV Helsinky v polovině duelu 6:2, přesto nakonec odešlo poraženo 6:9. Hosté stačili ještě do konce druhé třetiny snížit na tříbrankový rozdíl Olkkonenem, do 50. minuty už bylo vyrovnáno a v 56. minutě je dostal poprvé do vedení Kekkonen. Pěti body za bilanci 2+3 se blýskl Olkkonen.

Finsko, Salibandyliiga, 1. zápasy semifinále:

Happee – SSV Helsinky 6:9 (3:1, 3:2, 0:6), stav série: 0:1
Branky: 8., 11. Hynynen, 10. Kauko, 23. Kouvonen, 25. Heikkinen, 31. Kotovaara – 38., 50. Olkkonen, 50., 59. Forsten, 11. Jӓrvinen, 28. Fagerholm, 43. Laasonen, 56. Kekkonen, 59. Jӓrvi. Diváci: 841.

SPV Seinӓjoki – Classic 5:3 (2:0, 2:0, 1:3), stav série: 1:0
Branky: 7., 28. Hakonen, 12., 34. Kohonen, 50. Hakala – 43. Vӓnttinen, 49. Leikkanen, 53. Luuko. Diváci: 840.

Autor: pverosta