28. 3. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

SSL: Storvreta i Falun úvodní semifinálové duely zvládli

Semifinále SSL odstartovalo a vítězně do něj vstoupili oba domácí celky. Jak Storvreta, tak i Falun nasázeli svým soupeřům sedm branek.

Již v polovině utkání vedla domácí Storvreta nad Dalenem 4:0 a v poklidu si kráčela pro první výhru v sérii. Jenže hosté nesložili zbraně a dokázali na začátku třetí třetiny snížit na rozdíl jediné branky (5:4). Obhájce titulu si však již vítězství vzít nenechal. Dvěma brankami v závěru utkání bylo rozhodnuto, že první bod si připíše tým z městečka Uppsala.

Storvreta IBK – IBK Dalen 7:4 (2:0, 3:2, 2:2)

5. Stenberg, 6. Svensson (Sundstedt), 23. Winroth (Kohonen), 30. Winroth, 33. Kohonen (Stenberg), 57. Öhman (Sundstedt), 60. Kohonen (Klintsten) – 36. Hjort (P.Bodén), 39. Sedin (P.Bodén), 42. Lundström (TOMAŠÍK), 46. Harrysson (A.Bodén)

Střely na branku: 31-18 (10-5, 15-6, 6-7)
Vyloučení: 2:1
Využití: 0:0
Diváci: 1722
Stav série 1:0

Také druhý tým po základní části Falun využil domácí prostředí a získal úvodní výhru semifinálové série proti Pixbu. Utkání sice musel otáček, protože na konci šesté minuty poslal hosty do vedení Patrik Malmström, ale v dalším průběhu utkání již domácí kontrolovali průběh zápasu a zaslouženě dokráčeli k výhře 7:3. Na výhře měl největší podíl Rasmus Enström, který vstřelil tři branky a na další nahrál.

IBF Falun – Pixbo Wallenstam IBK 7:3 (2:1, 2:1, 3:1)

13. B.Nilsson (Skog), 18. Enström (Galante Carlström), 25. Galante Carlström (Enström), 38. Enström (Fernqvist), 55. Enström (Rudd), 58. Galante Carlström, 60. Rudd (Fernqvist) – 6. Malmström (Julkunen), 37. Östholm (Calebsson), 51. Henriksson (Kuchen)

Střely na branku: 28-15 (11-6, 7-4, 10-5)
Vyloučení: 1:2