11. 4. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Seinäjoki obhájilo mistrovský titul

SPV Seinäjoki obhájilo ve Finsku mistrovský titul, když si ve finále poradilo s SSV Helsinky 3:0 na zápasy. Třetí utkání pro sebe rozhodli hráči SPV před takřka 2500 fanoušky v poměru 7:3.

Domácím se povedl výborně vstup do utkání. Skóre otevřel už po 59 sekundách hry Mäkelä, do 13. minuty se ještě trefili Koski, Kiviranta a Holopainen – a bylo to 4:0. Helsinky sice ještě do konce 1. třetiny snížily Kinnunenovou zásluhou a v polovině utkání dával Tuhkanen na 2:4 z pohledu hostů, v 46. minutě ale vrátil klid na domácí hole po přihrávce Kohonena Hulmi. Jiskřičku naděje vykřesal pro SSV v 57. minutě využitou přesilovkou Järvinen, v poslední minutě ale pečetili zisk titulu pro SPV střelami do prázdné branky Myllymäki s Kohonenem.