Robin Nilsberth slaví branku ve finálovém utkání. Foto: Flickr IFF
2. 10. 2016 Pohár mistrů (7) KOMENTÁŘŮ

Také druhé zlato zůstane doma, Storvreta přemohla Classic 2:1

 Pouhé tři branky padly ve finále mužské kategorie na Champions Cupu 2016. Vzhledem k tomu, že dva dala domácí Storvreta, tak je jasné, že také druhá sada zlatých medailí neopustí Švédsko. Classic totiž nenavázal na skvělý výkon ze semifinálového klání proti Pixbu a zůstal tak těsně pod vrcholem.

Utkání nabídlo taktickou podívanou, které dominovali oba brankáři. Utkání, které odřídili čeští bratranci Sojkovi bylo plné osobních soubojů a bylo zřejmé, že oba týmy jsou ochotny na hřišti nechat úplně vše.

Skóre otevřel v deváté minutě Lamminen, když využil zaváhání švédské obrany, jinak se hra přelévala ze strany na stranu, ačkoliv je pravdou, že o něco více šancí si vypracovali Švédové.

Ve třinácté minutě srovnal Rudd, to bylo, co se týče gólů v první třetině vše. Utkání, které sledovalo třináct stovek diváků nakonec rozhodl přesilovkovou trefou v první minutě třetí části Nilsberth, Finům pak nepomohla ani závěrečná minutová power play.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • jarda napsal:

  No, rozhodně Sever nedoháníme. Švédové pinkaj jiný sport a už dnešní Classic byli snad i lepší. Rychlost, technika, tvrdost, řešení různých situací. Celkově mi přijde, že finský florbal odskakuje směrem ke švédskému. Další problém je v tom, že Šwajc si rozdílové hráče zaplatí, takže i oproti nim ztrácíme. Dnes to vyhrál Klintsten, zákroky famozní. Jo a Nilsberthova dělovka si vytře s Ostholmem zadek 🙂

 • Fandík napsal:

  Jen bych dodal že Sojkové dost dobrý výkon !!!

  • Tomáš Krásný napsal:

   Musím potvrdit, že při pohledu z hlediště, kdy jsem viděl v podstatě všechny rozhodčí v akci, tak podali možná nejlepší výkon. Ve finále to přitom vůbec neměli jednoduché. Hra se totiž odehrává v takovém tempu a rychlosti, že je mnohdy velmi těžké správně rozhodnout. Oni to však zvládli. Navíc je možné na nich ocenit to, jak při pískání vystupují, jak slušně komunikují a nemají problém své rozhodnutí vysvětlit, obhájit si a když je potřeba tak rozhodně sjednat na hřišti pořádek.

 • Rudd napsal:

  No ten Rudd je trochu jinde, nez ostatni. Neskutecny hrac.

 • kuki napsal:

  Sojkové za mě velmi dobrý výkon. Bohužel takový výkon se u nich v naší lize vidí málokdy. Je to možná i chováním hráčů k nim. Na mezinárodní úrovni mají hráči vůči nim větší respekt a nevytváří na ně zbytečný tlak

Napsat komentář

*