Milan Garčar. Foto: Topi Naskali. Milan Garčar. Foto: Topi Naskali.
24. 10. 2016 Švýcarsko (1) KOMENTÁŘŮ

Dva Garčarovy zásahy skalp Wileru nepřinesly, Veltšmídovi aligátoři obrali mistra

Bývalý reprezentant Milan Garčar zažívá v dresu Klotenu-Bülach Jets skvělou formu, po hattricku dal dva góly i do sítě slavného Wileru-Ersigen. V dalším utkání porazil tým Alligator Malans úřadujícho mistra Švýcarska Curych v prodloužení 5:4, k výhře přispěl jednou asistencí i Lukáš Veltšmíd.

Kdekdo by mohl tvrdit, že nejlepší florbalová léta má dávno za sebou. Proti takovému tvrzení by ovšem Milan Garčar hájící barvy celku Kloten-Bülach Jets měl jasnou odpověď v podobě 5 branek, které nastřílel v minulých dvou utkáních nejvyšší švýcarské ligy.

Garčarův Kloten nicméně s Wilerem neodehrál zrovna vyrovnanou partii. Když ve 46. minutě přidal svou druhou branku v utkání kapitán hostů Tatu Väänenen, prohrávali Jets už 0:7. Naštěstí pro domácí to byl právě Garčar, kdo zavelel, když ne k obratu alespoň k výraznému snížení. Bývalý zadák Střešovic, švédského Falunu a Helsingborgu či finského Nokianu za necelých sedm minut přidal další trefu a ještě tak zmírnil konečný výsledek.

Holohlavý obránce se pyšní výtečnou fazónou, která by se mohla hodit i národnímu celku. Neměl by snad i reprezentační kouč Radim Cepek popřemýšlet o tom, že by po několika letech nechal oprášit reprezentační dres s Garčarovou jmenovkou?

Švýcarská liga přinesla pro oči českého diváka ještě dva zajímavé duely.

Rychenberg, jehož barvy hájí Michal Podhráský, si před sezonou ze švédské Storvrety pořídil kdysi nejdražšího hráče florbalové planety Rasmuse Sundstedta.

A dvojnásobný mistr světa se svému novému zaměstnavateli náramně vyplácí. Zadák švédské reprezentace v zápase proti Könizu jeden zásah sám obstaral a na další dva včetně toho rozhodujícího Karimu Koskelainenovi přihrál. Sundstedt se navíc nachází na solidní deváté příčce kanadského bodování ligy, v osmi zápasech si připsal 18 bodů za devět gólů a stejný počet asistencí.

Na domácí hřiště Alligator Malans dorazil úřadující mistr Curych. Nesmírně vyrovnané klání dvou výrazných celků posledních několika ročníků NLA nakonec rozhodl v prodloužení Joel Friolet. Lukáš Veltšmíd se na vítězství podílel jednou gólovou přihrávkou. Aligátoři ztrácejí na první Wiler pouhé tři body, mají navíc jeden zápas k dobru.

Výsledky 8. kola švýcarské ligy

Floorball Köniz HC Rychenberg Winterthur 4:5 (0:2, 0:2, 4:1)
Branky
: 46. Antener, 50. a 51. Maurer, 60. Wälti – 15. Hautaniemi, 17. Holtz, 21. Sundstedt, 37. a 60. Koskelainen. Diváci: 517.

UHC Alligator Malans – Grasshopper Club Curych 5:4 (2:0, 1:2, 1:2, 1:0) po prodloužení
Branky: 3. Hartmann, 4. Vetsch, 40. Berry, 56. Laely (VELTŠMÍD), 68. Friolet – 25. Müller, 31. Wenk, 56. Graf, 59. Cavelti. Diváci: 524.

Kloten-Bülach Jets – SV Wiler-Ersigen 4:11 (0:1, 0:3, 4:7)