20. 9. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

Novic Tyl zářil, Olten ale nakonec padl. Švýcarská liga začala

Švýcarská liga začala a hned na úvod o sobě dalo vědět české trio v Mittelandu. Olten dlouho držel v šachu favorizovaný Curych, nakonec ale padl po nájezdech. Jednou z hvězd zápasu byl Miloš Tyl!

Curych s Erikem Björkem v sestavě si marně lámal hlavu s tím, jak pokořit gólmana Jana Bindera. Ještě 15 minut před koncem vedl domácí celek, který hrál v minulé sezoně jen o záchranu, nad favoritem 3:1.

Hlavní zásluhu na tom měl Miloš Tyl, který po asistenci Adama Štegla nejdřív vyrovnal na 1:1 a pak také zvýšil na 3:1. Český útočník si poprvé vyzkoušel elitní NLA a rozhodně se neztratil.

Jenže ve druhé půli duelu začal úřadovat Nico Scalvinoni a svými 3 asistencemi dostal hosty do vedení. Mitteland nakonec sice ještě stačil vyrovnat, v závěrečném rozstřelu samostatných nájezdů ale padl.