22. 9. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

Skalík načal angažmá v Malans skvěle. Neváhal a otevřel skóre!

Vojtěch Skalík už střílí góly za Aligátory! Úřadující švýcarský šampion Alligator Malans vstoupil do nové sezony jednoznačným vítězstvím 11:5 nad St. Gallenem. Jeden gól vítězů dal i Martin Ostřanský.

Po pátečním startu, kdy o sobě dal vědět Miloš Tyl, pokračovala česká střelnice i v dalším zápase 1. kola NLA. Ostřanský dostal do svého týmu nového parťáka a Skalík už v prvním utkání dal vědět o svých schopnostech. Zařídil první gól sezony i zápasu.

Martin Ostřanský uniká obraně St. Gallenu

Vidět ale byli i další Češi. Velkou radost měl Martin Vladař, který se podílel na vítězství Churu na hřišti Tigers Langnau jednou asistencí. Dramatické utkání rozhodl až vlastní gól Langnau ve 3. minutě prodloužení. Chvilku předtím ale domácí Stucki nastřelil břevno.

Rychenberg s Petrem Kološem vyhrál v Klotenu jednoznačně 5:0 a obranu vítězů dirigoval právě český zadák. Hrdinou zápasu se ale stal Fin Teemu Kortelainen, který vychytal první čisté konto sezony.

Úspěšný začátek má za sebou i Köniz, který vede bývalý reprezentační kouč Tomáš Trnavský. Výhra 4:3 v Usteru se sice rodila těžko, ale zkušenější hosté nakonec rozhodli 5 minut před koncem gólem Streita.

Roli favorita splnil Wiler, který porazil Grünematt 7:2. A nezměnila na tom nic ani snaha Daniela Šebka, po jehož nahrávce Schenk v polovině zápasu vyrovnal na 2:2. Zbytek zápasu totiž už uvládl Wiler.