Slováci v posledním duelu na MS vyhráli a obsadí tak devátou příčku. Foto: Flickr IFF Slováci v posledním duelu na MS vyhráli a obsadí tak devátou příčku. Foto: Flickr IFF
11. 12. 2016 Mistrovství světa (0) KOMENTÁŘŮ

Riga – souhrn 8. dne: Finále bude opět bitvou Seveřanů, Slováci končí devátí

Boje o medaile budou mít stejné obsazení jako před dvěma roky. S tím rozdílem, že tentokráte byli Češi o mnoho blíže postupu do vysněného finále. Od prodloužení duelu s Finskem je dělilo pouhých sedm vteřin. Naději vzal Čechům Salin. I druhé semifinále skončilo podle očekávání, tedy postupem Švédů. Devátou příčku na turnaji ukořistili po těsné výhře nad domácím Lotyšskem Slováci a šampionát tak zakončili dvěma výhrami v řadě.

Čechům se nevyvedla úvodní třetina semifinálového duelu s Finskem, přesto svěřenci Radima Cepka zabrali a v 55. minutě se dočkali! Daniel Šebek po skvělé individuální akci srovnal na 3:3. V tu chvíli mysleli čeští fanoušci alespoň na prodloužení. To se rychle blížilo, než se sedm sekund před sirénou trefil Eemeli Salin. Češi si tak zahrají „pouze“ o bronz. Více o zápase Česka s Finskem čtěte zde.

To Finy čeká tradiční souboj o titul se Švédskem. Ani Švédové ale neměli cestu do finále umetenou. Po prvním dějství sice vedli 2:0, ale o náskok během druhé části přišli. Švýcarské vzepětí však favorita nakonec nerozhodilo. Ve třetí dvacetiminutovce se probudili největší švédské hvězdy a Seveřané nakonec ovládli semifinálový duel se Švýcarskem 7:2. Zítra tak budou moci usilovat o svůj devátý titul z mistrovství světa. Více o zápase Švédsko – Švýcarsko čtěte zde.

Ladislav Gál střílí gól Lotyšům. Foto: Flickr IFF

Slováky jistě mrzela těsná porážka od Norů, po které výběr českého kouče Koutného ztratil šanci na účast mezi elitní osmičkou. Komačka a spol. si však náladu spravili dvěma výhrami. Nejprve ve čtvrtek zdolali Slováci Spojené státy 7:3, dnes vyzráli také na domácí Lotyše a šampionát tak zakončí na devátém místě. Rozhodující gól duelu vstřelil v prodloužení Michal Dudovič.

I zbylé zápasy osmého dne byly dramatické a muselo je rozhodnout až prodloužení. Dánové vedli nad Estonskem už 5:0, ale o náskok ve třetí části přišli, přičemž ještě dvě minuty před koncem vedli o dva góly. Naštěstí pro ně jim výhru v nastavení zařídil Daniel McCabe.

Rovněž Norové přišli o slibný náskok. Nad Němci vedli postupem času 3:1, 4:2 a 5:3, ale dva góly Němců během necelé minuty jim ve třetí třetině zkomplikovaly vítězné plány. Za stavu 5:5 se tak šlo obdobně jako v předešlých případech do prodloužení. V čase 63:21 ukončil střetnutí svým druhým gólem Thomas Straete. Norové se tak zítra utkají s Dány o páté místo.

Výsledky 8. hracího dne:

SEMIFINÁLE:

Švédsko – Švýcarsko 7:2 (2:0, 0:2, 5:0)
Branky: 6. a 60. Nilsson, 45. a 57. Enström, 7. Eriksson, 49. Galante Carlström, 59. Larsson – 25. Scalvinoni, 34. Bischofberger. Diváci: 5774.

Finsko – Česko 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)
Branky: 11. a 33. S. Johansson, 15. Kailiala, 60. Salin – 33. Sladký, 36. Ondrušek, 55. Šebek. Diváci: 6445.

O 5. – 8. MÍSTO:

Dánsko – Estonsko 6:5 (2:0, 3:1, 0:4 – 1:0) po prodl.
Branky: 9. B. Nielsen, 13. Skov Nielsen, 23. Eldholm, 29. Kristensen, 31. Dahl Jensen, 61. MacCabe – 59. a 60. Widercrantz, 39. Wolduma, 44. Salm, 53. Kivi. Diváci: 1326.

Německo – Norsko 5:6 (1:3, 1:0, 3:2 – 0:1) po prodl.
Branky: 54. a 58. Ibold, 10. Kuch, 30. Broker, 57. Burmeister – 18. a 57. Lindgjerdet, 19. a 64. Straete, 18. Torp, 49. Norström. Diváci: 311.

O 9. MÍSTO:

Slovensko – Lotyšsko 6:5 (0:1, 2:2, 3:2 – 1:0) po prodl.
Branky: 26. Kubovič, 39. Komačka, 47. Nehila, 54. Řezanina, 57. Gál, 62. Dudovič – 15. a 48. Klegers, 25. Krumins, 40. Bulans, 45. Rajeckis. Diváci: 1889.

8:00 Estonsko – Německo (Aréna Riga)

• Švédové si podmanili první semifinále a slaví. FOTO: Flickr IFF.
  • Střela Nicoly Bischofbergera byla opravdu přesná. FOTO: Martin Flousek, Český florbal.
  • Emanuel Antener ze Švýcarska byl pro švédskou defenzivu nesmírně nebezpečný. FOTO: Martin Flousek, Český florbal.
  • Švýcarský Nicola Bischofberger předvedl proti Švédům velkolepý výkon. FOTO: Flickr IFF.
  • Rikard Eriksson (vlevo) dal proti Švýcarsku jeden gól, Rasmus Enström dva. Foto: Flickr IFF
  • Falunská letka byla jako vždy ohromně nebezpečná. FOTO: Flickr IFF.
  • Alexander Galante Carlström se na výhře podílel gólem a asistencí. FOTO: Flickr IFF.
  • Publikum mocně podporovalo Švýcary oblíbeným Hop Schwitz. FOTO: Flickr IFF.
  • Švýcar Luca Graf právě okusil tvrdou hru Johannese Larssona. FOTO: Flickr IFF.
  • Švédi měli na semifinále důvod k radosti. FOTO: Flickr IFF.
  • Češi byli od finále nesmírně blízko, přesto slaví Finové. FOTO: Martin Flousek, Český florbal.
  • Daniel Šebek vyrovnával po skvělé samostatné akci na 3:3. FOTO: Martin Flousek, Český florbal.
  • Český kat Eemeli Salin (číslo 3) vstřelil vítěznou branku utkání v čase 59:53. FOTO: Martin Flousek, Český florbal.
  • Tomáš Sladký se trefil ve svém rekordním 127. utkání. FOTO: Martin Flousek, Český florbal.
  • Zkušený Juha Kivilehto si v utkání často nevěděl rady s Markem Benešem. FOTO: Martin Flousek, Český florbal.
  • Nejproduktivnější Fin Peter Kontilainen se pod výhru podepsal jednou asistencí. FOTO: Martin Flousek, Český florbal.
  • Český kotel bylo slyšet. FOTO: Martin Flousek, Český florbal.
  • Finové slaví branku Eemeliho Salina sedm vteřin před koncem. FOTO: Flickr IFF.
  • Patrik Suchánek hlídá dvoubrankového Sami Johanssona. FOTO: Flickr IFF.
  • Češi i přes velice dobrý výkon Finům nakonec podlehli. FOTO: Flickr IFF.
  • Finy čeká zítra finále se Švédy. FOTO: Flickr IFF.