Šílený závěr zápasu, gól a asistence české florbalové hvězdy Matěje Jendrišáka, vyloučení do konce zápasu a nakonec i vítězství Linköpingu přinesl premiérový zápas švédské Superligy, vysílaný stanicí NOVA Sport.
Historický první utkání z nejprestižnější florbalové ligy světa, které mohli vidět diváci na televizních obrazovkách v Čechách a na Slovensku, nakonec rozhodlo až prodloužení. Domácí Linköping totiž nezvládl poslední sekundy utkání. Crusaders měli za stavu 3:2 výhodu přesilové hry dvou mužů, a přesto inkasovali.
Do konce zápasu chybělo jen 24 vteřin, když Markus Jonsson fauloval a dal domácím výhodu přesilovky. Frustrovaný Ludwig Persson navíc komentovat rozhodnutí sudích tak nevhodně, že viděl červenou kartu a předčasně odešel do sprch. Jenže ani dvojnásobné oslabení tým Växjö nezlomilo.
Trenér Niklas Nordén zariskoval, odvolal brankáře Kosonena a Vipers i ve čtyřech hráčích v poli během 11 sekund skórovali.
Linköping pak sice v prodloužení zápas zlomil na svou stranu, ale ztracený bod může ještě hodně mrzet.
V dresu Linköpingu nastoupil do utkání jen Matěj Jendrišák, neboť Milana Tomašíka skolila den před utkáním viróza. Jendrišák byl ale jednou z ústředních postav domácích. Při přesilovkách na jednu branku nahrál a sám dával gól na 3:2.
Švédská superliga, předehrávka 26. kola
Linkoping – Växjo 4:3pp (0:0, 1:2, 2:1 – 0:1)
Branky: 10. Fritzell (JENDRIŠÁK), 56. Lanver, 58. JENDRIŠÁK, 61. Hovlund – 13. a 60. O. Johansson, 4. Persson. ČK: 60. Persson (Växjö).
V sobotu 17. prosince vysílá NOVA Sport 1 utkání Höllviken – Warberg od 14:55.
Autor: redakce
Viděl někdo ten zápas na Nova sport?
Jakou to komentování mělo úroveň, zvládli to?
Jinak dobře Matěji, jen tak dál!
Jo, komentář celkem slušný. Neviděl jsem celůý zápas, ale nic mi na tom nevadilo.
No docela sem se zasmál jak si to pletly z hokejem jako třeba puk končí za bránou ale inak dobrý snaha se cení
To komentovaly ženy?
Hlavně tam nebyla vůbec žádná sehrávka, ale normální přihrávky a rozehrávky, signály…
Tak to asi vůbec nebylo jednoduché
tak to nevím, jestli bych se v tom florbalu vyznal, když se nesehrává