29. 9. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

Växjö slaví první výhru v SSL, Sladkého branka stačila pouze na bod

První výhru dnes slaví florbalisté Växjö Vipers, kteří doma zdolali Linköping. Premiérovou trefu v sezoně si připsal útočník Tomáš Sladký, asistenci si v dresu Jönköpingu připsal také Martin Tokoš.

Výhru nováčka z Växjö na domácí půdě řídil Jacob Eliasson. Centr s osmaosmdesátkou na dresu zaznamenal v průběhu první třetiny čistý hattrick a položil tak základ vítězství. Linköping sice průběh utkání v prostřední části hry otočil, ale závěrečnou třetinu zvládli lépe domácí a po zásluze si tak připisují premiérově tři body.

Před zápasem se domácí trenéři rozhodli dát v brance letos poprvé přednost Kimu Kulichovi před Švýcarem Pascalem Meierem.  „Dnes to byla hra nahoru dolů. Druhá třetina nám vůbec nevyšla, ale díky naší velké efektivitě v zakončení se nám podařilo zvítězit“, hodnotí utkání Kulich.

První utkání na domácí půdě absolvoval Jönköping, který měl v sestavě oba české zástupce. Tomáš Sladký zvyšoval v první třetině vedení domácích na 2:0 a Martin Tokoš asistoval u branky Bjerknese. Bohužel ani tento příspěvek obou útočníků nepřinesl domácím výhru. I když byli domácí po celou dobu lepším týmem, skončilo utkání po šedesáti minutách 7:7. Bod navíc vystřelil pro Helsingborg v prodloužení Kukkola.

Stockholmské AIK se po dnešní výhře na hřišti Warbergu dostalo na první příčku tabulky. Hosté již na začátku 11. minuty vedli 3:0, ale domácí nesložili zbraně a utkání otočili a do poslední dvacetiminutovky vstupovali s vedením 4:3 v zádech. V té však pětkrát inkasovali a body tak putují do hlavního města.

Výsledky:
Växjö IBK – Linköping IBK 10:8 (4:1, 2:5, 4:2)
Branky: 2. Strömberg (Östergren), 10. Eliasson (Johansson), 18. Eliasson (Sankell), 19. Eliasson (Sankell), 29. Roos (Östergren), 31. Kjellsson (Jämtdal), 47. Jämtdal (Sankell), 58. Holmér (Jämtdal), 58. Strömberg (Roos), 60. Widlund – 10. Astbrant (Gustafsson), 21. Klein (J. Johansson), 21. M. Johansson st. (M. Johansson ml.), 22. Klein (M. Johansson ml.), 23. M. Johansson ml., 35. M. Johansson ml. (J. Johansson), 41. M. Johansson ml. (Klein), 51. Klein (M. Johansson ml.)

Střely na branku: 35-27 (12-9, 8-8, 15-10
Diváci: 870

Warberg IC – AIK 6:8 (2:3, 2:0, 2:5)
Branky: 13. Henriksson (Eriksson), 16. Hasselström (Tiitu), 27. Henriksson (Welin-Odeback), 37. Svensson (Tiitu), 46. Henriksson (Welin-Odeback), 47. Stenmark (Svensson) – 1. Björkström (Egebrant), 10. Lundgren (Berg), 11. Iraeus (K. Nilsson), 41. K. Nilsson (Asp), 52. Hagberg (Lorendahl), 57. Lorendahl (Hagberg), 58. Iraeus (Egebrant), 60. K. Nilsson (Björkström)

Jönköpings IK – FC Helsingborg 7:8pp (2:2, 3:3, 2:2 , 0:1 )
Branky: 2. Levander (Anderson), 6. Sladký (Bjerknes), 22. Anderson (Hovlund), 29. Hedin (Källberg), 32. Ihrman (Källberg), 49. Bjerknes (Tokoš), 57. Anderson (Nygårdh) – 10. Johnsson (Nordgren), 11. Nordgren (Lindberg), 27. Johnsson (Nordgren), 33. Johnsson (Nordgren), 39. Lidholm (Kukkola), 44. Lidholm (Kukkola), 52. Johnsson (Nordgren), 63. Kukkola (Nordgren)

Střely na branku: 2-28 (8-10, 13-12, 10-5, 1-1)