16. 10. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

Falun se na hřišti nováčka pořádně zapotil, AIK nasázelo Dalenu třináct branek

Skvělými výkony se v úvodu ročníku prezentuje Sirius. Nováček SSL se od začátku soutěže pohybuje v první polovině ligové tabulky a dnes sahal po bodech v zápase s mistrovským Falunem.

Falun se na hřišti Siriusu dostal hned čtyřikrát do vedení o dvě branky, nakonec se ale musel bát o výsledek. Po dvou třetinách vedl obhájce titulu 4:3 a svůj náskok na začátku třetí třetiny zásluhou Svahna ještě zvýšil. Domácí však během necelé minuty srovnali a pět minut před koncem se díky Johano Erikssonovi dostali dokonce do vedení. Hostující trenér si tři minuty před koncem vyžádal oddechový čas, který Falunu evidentně prospěl, protože dvěma brankami v závěru strhl utkání na svou stranu.

Utkání zhodnotil pro innebandymagazinet hostující trenér Thomas Brottman: „Dnes jsme zvítězili, ale bylo to s velkým štěstím. Dnes jsme hráli tak, jak v minulých zápasech. Začneme dobře, ale pak polevíme a hrajeme špatně.“

Granlo přivítalo na svém hřišti Caperiotäby a roli favorita zvládlo. Hostujícímu celku se sice podařilo smazat dvougólové vedení domácích, ale v závěrečné třetině stříleli přesně jen domácí borci. Granlo se tak posunulo na čtvrtou pozici v tabulce. V hostujícím dresu odehrál celé utkání Filip Ullmann, do statistik se však nezapsal.

V Linköpingu, kam zavítala Storvreta, bylo k vidění zajímavé utkání, ve kterém domácí neudrželi nadějné vedení 3:1 po dvou třetinách. Hostující hráči ukázali, že otočit zápas v poslední třetině jim nedělá žádný problém. Čtyřmi brankami v řadě otočila Storvreta utkání ve svůj prospěch a připsala si tak další tři body do tabulky. Velký podíl měl na výhře hostů Rasmus Sundstedt, jenž zaznamenal dvě branky a stejný počet asistencí.

Patrik Suchánek při zápase Dalen - AIK

Patrik Suchánek při zápase Dalen – AIK

Vedoucí celek tabulky AIK se představil na hřišti Dalenu a diváci v hale viděli dvaadvacet branek, což je historicky třetí nejvyšší počet gólů v jednom utkání. V divoké přestřelce byl nakonec úspěšnější hostující celek ze Stockholmu. Domácím nebyly nic platné čtyři body Johana Erikssona (2+2), ani přítomnost Patrika Suchánka. Za vítězstvím táhl AIK především Kim Nilsson autor šesti asistencí a také Andreas Dahlkvist, který zaznamenal čtyři branky.

Kim Nilsson po utkání sdělil své pocity reportérům innebandymagazinet: „Oba týmy od druhé třetiny proměnili každou svoji šanci. Nestává se příliš často, aby tým který inkasuje devět branek vyhrál zápas, na obranné hře budeme muset zapracovat.“

Dnešní výsledky:

SIRIUS-FALUN 6:7 (1:3, 2:1, 3:3)
Branky: 20. Nordlindh, 27. Johansson, 39. Berlin, 46. Berlin, 47. Nordlindh, 55. Eriksson – 4. Carlström, 8. Rudd, 29. Johansson, 44. Svahn, 58. Carlström, 60. Enström

Střely na branku: 28-25 (5-5, 15-10, 8-10)
Diváci: 1088

DALEN-AIK 10:13 (3:1, 3:8, 3:4)
Branky: 6. Ljunggren, 9. Bodén, 18. Berglund, 25. Sedin, 28. Larsson, 37. Kronberg, 50. Kronberg, 53. Eriksson, 54. Eriksson – 11. Asp, 21. Iraeus, 23. Dahlkvist, 30. Jirebeck, 31. Björkström, 31. Dahlkvist, 34. Iraeus, 37. Jirebeck, 39. Dahlkvist, 43. Berg, 48. Lorendahl, 53. Dahlkvist, 55. Hagberg

Střely na branku: 32-29 (11-7, 10-12, 11-10)
Diváci: 1043

LINKÖPING-STORVRETA 4:6 (2:0, 1:1, 1:5)
Branky: 6. Dargren, 20. M. Johansson ml., 35. Karlsson, 60. M. Johansson st. – 35. Stenberg, 47. Kanebjörk, 47. Sundstedt, 51. Samuelsson, 57. Sundstedt, 60. Olsson

Střely na branku: 31-34 (8-8, 12-9, 11-17)
Diváci: 903

GRANLO-CAPERIOTÄBY 5:3 (2:0, 1:3, 2:0)
Branky: 8. A.Samuelsson, 11. Ekstrand, 24. J.Samuelsson, 57. Svensson, 60. Asp – 22. Mattsson, 29. Markström, 31. Schneiter

Střely na branku: 31-24 (11-8, 9-9, 11-7)