28. 10. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

Dóžova premiérová branka pomohla Pixbu k výhře, Caperiotäby rozdrtilo Jönköping

Český útočník Patrik Dóža se dočkal své první trefy ve švédské lize. Ke své brance přidal i jednu asistenci a pomohl tak Pixbu k výhře na hřišti nováčka z Växjö. Na výhru se hosté ale pořádně nadřeli. Domácí vstoupili do utkání výborně a ve 26. minutě vedli už 5:1. Zápas však do vítězného konce nedotáhli. K obratu zavelel právě bývalý útočník Chodova, když zužitkoval přihrávku od Daniela Calebssona a střelou ke vzdálenější tyči překonal Kima Kulicha v brance Växjö. Vítěznou branku vstřelil Calebsson minutu a půl před koncem a zajistil tak Pixbu důležité tři body do tabulky. Hostující útočník si v utkání připsal celkově šest bodů za dvě branky a čtyři asistence.

Dóža vstřelil svou první branku v SSL

Pikantní souboj pro českého fanouška přinesl souboj Caperiotäby s Jönköpingem. Na hřišti se totiž představilo hned trio českých florbalistů. Na domácí straně Filip Ullmann a v hostujícím dresu dvojice Tomáš Sladký a Martin Tokoš. Spokojenější byl nakonec bývalý hráč Tatranu Střešovice. Domácí totiž uštědřili svému sokovi pořádný debakl, když zvítězili 15:3. Na vítězství měl lví podíl Christian Mattsson autor tří branek a pěti asistencí. Jönköping vzdoroval pouze první třetinu, od druhého dějství byl zápas jasnou záležitostí stockholmského klubu.

Dalen s Patrikem Suchánkem v sestavě hostil Helsingborg, kde loňské sezoně působila dvojice Rytych – Garčar. Domácí si ve vyrovnaném utkání nakonec došli pro důležitou výhru v poměru 7:6. Hattrickem se tom podílel zejména Ketil Kronberg a také domácí gólman Martin Rudeström, který předvedl několik důležitých zákroků.

Výsledky:

Växjö – Pixbo 7:8 (2:0 4:5, 1:3)
Branky: 11. a 44. Roos, 20. Ahlroth, 24. Östergren, 25. Kjellson, 26. Hessmer, 40. Sandquist – 38. a 57. Malmström, 47. a 59. Calebsson (na první DÓŽA), 23. Degeryd, 34. DÓŽA, 36. Malmström, 38. Glaerum. Diváci: 1139.

Dalen – Helsingborg 7:6 (2:2, 5:2, 0:2)
Branky: 33., 36. a 36. Kronberg, 13. a 36. J. Eriksson, 7. Sedin, 31. Bodén – 10., 20. a 59. Moilanen, 26. C. Nilsson, 51. Johnsson. Diváci: 890.

Caperio – Jönköping 15:3 (3:2, 5:1, 7:0)
Branky: 2., 32. a 52. Mattsson, 36., 54. a 60. M. Karlsson, 6. a 48. Markström, 30. a 45. Berglund, 40. a 50. N. Eriksson, 19. Ackevi, 28. Ahlberg, 56. Kandell – 12. Alexandersson, 18. Livh, 23. Hovlund. Diváci: 411.

Sirius – Mullsjö 3:6 (1:3, 0:0, 2:3)
Branky: 7. Bengtsson, 43. K. Johansson, 47. Hedström – 2. Hedlund, 2. Gillek, 7. Ferraresi, 44. Palmqvist, 47. Ganevik, 49. Utterberg. Diváci: 634.

Granlo – Warberg 7:6 (3:3, 4:1, 0:2)
Branky: 19. a 30. Ekstrand, 11. J. Samuelsson, 14. Nilsberth, 22. Fransson, 36. P. Svensson, 39. Halvars-Persson – 10., 17., 47. a 59. Henriksson, 9. Tiitu, 33. M. Svensson. Diváci: 1005.

Linkoping – Falun 2:6 (1:2, 1:1, 0:3)
Branky: 11. M. Karlsson, 38. Ma. Johansson ´29 – 2. Larsson, 7. Galante Carlström, 22. B. Nilsson, 44. Enström, 60. Rudd, 60. Lundmark. Diváci: 946.