17. 11. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

Ullmann a Tokoš skórovali, jejich celky přesto prohrály

Filip Ullmann zaznamenal svou první branku ve švédské nejvyšší soutěži, Caperiotäby však i přes jeho gólový příspěvek podlehlo Storvretě 4:6. Šestou branku v sezoně vstřelil Martin Tokoš, ale ani jeho branka nepřinesla Jönköpingu vítězství.

Caperiotäby neudrželo nadějné vedení 4:3 po druhé třetině v utkání se Storvretou. Hosté tak znovu ukázali, že otáčení zápasu v poslední třetině jim nedělá žádný problém. Storvreta vyhrála závěrečnou dvacetiminutovku poměrem 3:0 a celkově pak 6:4. Domácím nebyl nic platný skvělý výkon gólmana Andrease Enströma, ani premiérový zásah bývalého hráče Tatranu Střešovice Filipa Ullmanna.

Překvapivou výhru 8:3 si na půdě Granla připsal Helsingborg. Hostům před tímto duelem patřila předposlední pozice v tabulce, domácí pak okupovali čtvrté místo. Utkání rozhodla třetí třetina, ve které byli hráči Helsingborgu jednoznačně lepší a pětkrát mířili do černého. Hlavní zásluhu na vítězství hostující celku měla dvojice Kukkola Moilanen, jenž zaznamenala po dvou brankách a jedné asistenci.

Dalen, v sestavě s Patrikem Suchánkem, hostil Pixbo, v jehož dresu se představil Patrik Dóža. Loňský finalista nakonec v domácím prostředí podlehl „Liškám“ 4:5 a to i přes střeleckou převahu. Pixbo dotáhl k výhře Patrik Malmström, jenž nasázel hattrick. Čeští hráči se do statistik utkání nezapsali.

Vedoucí tým tabulky stockholmské AIK přivítalo nováčka soutěže Växjö. Hosté se slavnějšího soupeře nezalekli a přestože po první dvacetiminutovce prohrávali 2:0, dokázali utkání zdramatizovat. Třemi brankami v řadě otočili vývoj zápasu a dvanáct minut před koncem se dostali do vedení 3:2. Domácí však spasil sniper Kim Nilsson, který ke své brance z první třetiny přidal další dvě a strhl tak v závěru výhru na stranu AIK.

Těžký zápas čekal Jönköping jenž v rámci 9. kola zavítal na hřiště obhájců titulu IBF Falun. A domácí začali naplňovat papírové předpoklady již v první třetině, kterou vyhráli 3:0. Hostům nepomohla ani branka Martina Tokoše, jenž se prosadil na začátku druhé periody. Jönköping nakonec podlehl favorizovanému Falunu 2:8 a v nové ročníku tak stále čeká na první výhru.

Caperiotäby FC – Storvreta IBK 4:6 (2:2, 2:1, 0:3)
Branky: 11. Markström, 14. Edlund, 25. Mattsson, 28. ULLMANN – 8. Hyvärinen, 14. Sjögren, 37. a 57. Kohonen, 33. Samuelsson, 60. Stenberg
Střely na branku 26:34, Diváci 882

Granlo BK – FC Helsingborg 3:8 (1:1, 1:2, 1:5)
Branky: 2. Persson, 28. Asp, 52. Nilsberth – 5. a 59. Kukkola, 31. a 32. Moilanen, 45. Rosengren, 50. Nilsson, 56. Johnsson, 60. Nordgren
Střely na branku 17:17, Diváci 1125

IBK Dalen – Pixbo Wallenstam IBK 4:5 (2:3, 2:1, 0:1)
Branky: 10. Berglund, 12. Eriksson, 26. Bodén, 36. Sedin – 4., 26. a 54. Malmström, 1. Östholm, 17. Wiklund
Střely na branku 28:19, Diváci 1322

AIK IBF – Växjö IBK 4:3 (2:0, 0:1, 2:2)
Branky: 16. Lindroos, 20., 55. a 59. Nilsson – 22. a 45. Ahlroth, 49. Kjellsson
Střely na branku 23:15, Diváci 798

IBF Falun – Jönköpings IK 8:2 (3:0, 3:2, 2:0)
Branky: 7. Tomth, 16. Skog, 17. a 31. Johansson, 28. a 35. Enström, 47. Svahn, 48. Carlgren – 22. TOKOŠ, 27. Källberg
Střely na branku 24:18, Diváci 768