3. 12. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

Falun zdolal ve šlágru Storvretu a vyhoupl se do čela tabulky

V dohrávce 12. kola švédské Superligy přehrál úřadující mistr z Falunu tým Storvrety 7:4 a posunul se na 1. příčku tabulky před stockholmské AIK.

Falun se na svého soupeře velmi dobře připravil a v 1. třetině byl lepším týmem. Díky aktivitě se zaslouženě ujal vedení 4:0. V 15. minutě byli za potyčku vyloučeni Thomas Holmgren a Fredrik Holtz, oba celky se tak ve zbytku utkání musely obejít bez nich.

V polovině utkání dokázali hosté snížit na rozdíl jediné branky (4:3), ale domácí si svůj náskok hlídali a ještě do konce třetiny 2x udeřili. V závěrečné 20minutovce vstřelily oba celky po jedné brance a tak si 3 body do tabulky připsal domácí IBF.

Hattrickem se zaskvěl domácí útočník Rasmus Enström a výborný výkon předvedl také brankář Johan Rehn, který zneškodnil 19 ze 23 střeleckých pokusů Storvrety. Utkání pro innebandymagazinet.se zhodnotil útočník IBF Falun Alexander Rudd: „Dnes jsme chtěli moc vyhrát. Naším cílem je první, případně druhé místo po základní části, abychom měli co nejlepší pozici do play off.“

Storvreta po prohře zůstává na 3. místě tabulky se ztrátou 2 bodů na svého přemožitele.

Výsledek:
Falun – Storvreta 7:4 (4:0, 2:3, 1:1)
Branky: 7., 11. a 35. Enström, 4. a 36. Nilsson, 15. Skog, 41. Galante Carlström – 31. a 54. Olsson, 29. Andersson, 29. Öhman. Diváci: 1642.