30. 12. 2010 Zahraničí (1) KOMENTÁŘŮ

Kafka inkasoval osmkrát, Balrog vedl 5:0 a přesto prohrál

Ani vedení 5:0 nestačilo florbalistům Balrogu k vítězství na hřišti Siriusu. Tomáš Kafka tak při své premiéře v dresu „Olejářů“ poznal, jak zrádná umí být švédská Superliga. Jeho tým nakonec prohrál 7:8 v prodloužení.

Balrog měl start jako z krásného snu. Jakoby změny v týmu a i na trenérském postu účinkovaly. V první třetině si tým z Botkyrky vypracoval pětibrankové vedení, ale nakonec i inkasoval gól do šatny. To byl zřejmě signál k obratu. Sirius se ve druhé třetině dotáhl na rozdíl dvou gólů a ve třetí části zápasu vyrovnal a vynutil si prodloužení. V něm nakonec Johan Eriksson junior rozhodl o vítězi zápasu.

Balrog po zisku jednoho bodu sice opustil poslední místo tabulky, ale přesto zůstává i nadále bez vítězství.

Server innebandymagazinet hodnotil výkon českého gólmana navzdory osmi inkasovaným brankám jako dobrý, Kafka patřil k lepším hráčům Balrogu.

„Splnil se mi velký sen, zachytat si švédskou ligu. Se svým výkonem jsem spokojený. Hodně gólů padlo ze zámku a s tím gólman často nic nezmůže. V týmu je ale pocit deprese. Měli jsme zápas rozehraný výborně, ale nakonec máme jen bod,“ řekl po utkání český gólman.

Balrog vstoupí do nového roku na sestupové 13. příčce, Kafka ale není pesimista. „Zatím jsme neměli tolik příležitosti k tréninku. Teď budeme mít možnost se navzájem poznat a společně hrát,“ řekl před odletem do Prahy. „Jedu si pořádně zabalit. A po Novém roce jsem zpátky a tři měsíce si chci užít Superligu. Je to opravdu inspirující,“ dodal Kafka.

ŠVÉDSKO

Sirius – Balrog 8:7 pp (1:5, 3:1, 3:1 – 1:0)

Branky: 25., 29. a 46., J. Eriksson sr., 20. a 46. Svensson, 38. Johansson, 53. Widh, 61. J. Eriksson jr. – 4. Jacobson, 12. Palokangas, 14. Sinerius, 17. Karlsson, 20. K. Talme, 34. Anmark, 52. Sinerius.