29. 12. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

Dóža brankou a asistencí pomohl Pixbu k výhře, Dalen podlehl Caperiotäby

Patrik Dóža zaznamenal svoji čtvrtou branku v sezoně a tak i jeho zásluhou porazilo Pixbo na domácí půdě Linköping 7:4. Naopak Patrik Suchánek v dresu Dalenu si oslavu vítězství užít nemohl, jeho celek totiž podlehl Caperiotäby 4:6.

Český útočník se prosadil v polovině 25. minuty a svojí brankou zvyšoval na 2:0 pro Pixbo. „Byl jsem před brankou a čekal na dorážku, což pro mě není úplně typické, ale po Callebsonově střele se mi podařilo doplácat míček do branky“, komentuje svůj gól Dóža.  Přestože byl Linköping střelecky aktivnější, na body nedosáhl. Deset minut před koncem zápasu za stavu 4:3 pro domácí zužitkoval Dóžovu přihrávku Patrik Malmström a definitivně tak zlomil odpor hostujícího celku. „Zápas by pro nás hodně důležitý. Jednak jsme chtěli udržet kontakt se špičkou a také jsme Linköpingu chtěli oplatit předchozí porážku. Oni rádi uspávají hru, betonují a chodí do rychlých brejků, což není pro diváky moc atraktivní podívaná. Tento zápas byl však v rychlém takže si myslím, že se fanoušci tentokrát nenudili“, dodává bývalý hráč Chodova.

Dalen nenavázal na čtvrteční výhru a v souboji s konkurentem o play-off stockholmským Caperiotäby podlehl 4:6. Loňský finalista prohrával po čtyřiceti minutách 1:5 a až ve třetí třetině začal proměňovat své šance. Snížit se hostům podařilo na rozdíl jediné branky (4:5), ale vyrovnat se jim už nepodařilo. Závěrečnou tečku udělal za utkáním domácí Turunen.

Vedení v tabulce si upevnilo AIK, které doma zdolalo Mullsjö 7:5 především díky hattricku Iraeuse. Hlavní konkurent v boji o první místo tabulky IBF Falun totiž překvapivě podlehl doma Helsingborgu 3:7 a na první místo ztrácí obhájce titulu už 4 body. Bodově se na něj navíc dotáhla Storvreta, jenž porazila Warberg 7:4.

AIK IBF – Hide-a-lite Mullsjö AIS 7:5 (3:2, 2:3, 2:0)
Branky: 1., 18. a 29. Iraeus, 32. a 50. Nilsson, 6. Hagberg, 46. Björkström – 13. a 37. Van Keppel, 10. Kihlblom, 32. Hedlund, 39. Ganevik. Diváci: 770

Caperiotäby FC – IBK Dalen 6:4 (3:0, 2:1, 1:3)
Branky: 9. Eriksson, 10. Westerlund, 10. Edlund, 24. Berglund, 36. Kareliusson, 59. Turunen – 22. a 55. Kronberg, 41. a 55. Ljunggren. Diváci: 376

Pixbo Wallenstam IBK – Linköping IBK 7:4 (1:0, 2:2, 4:2)
Branky: 43. a 60. Julkunen, 17. Henriksson, 25. DÓŽA, 26. Degeryd, 51. Malmström (DÓŽA), 56. Nilsson – 33. a 50. Johansson M. ml., 29. Ström, 56. Johansson M. st. Diváci: 567

Växjö IBK – IK Sirius IBK 6:7pp (3:3, 2:2, 1:1, 0:1)
Branky: 17. a 40. Roos, 3. Kjellsson, 6. Andersson, 24. Widlund, 58. Sankell – 4., 10. a 25. Berlin, 19. Krisandersson, 28. Hedström, 59. Barck, 65. Eriksson. Diváci: 1205

Storvreta IBK – Warberg IC 7:4 (3:2, 1:2, 3:0)
Branky: 8., 46. a 48. Stenberg, 8. Holtz, 16. Öhman, 37. Hyvärinen, 60. Olsson – 1., 35. a 40. Welin-Odeback, 33. Olofsson. Diváci: 1997

IBF Falun – FC Helsingborg 3:7 (1:2, 1:2, 1:3)
Branky: 19., 35. a 51. Enström – 33. a 60. Nordgren, 7. Lidholm, 19. Olsson, 25. Kukkola, 42. Moilanen, 58. Nilsson. Diváci: 2123