31. 12. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

Jönköping doma nestačil na Granlo a zůstává poslední

Situace začíná být pro Jönköping téměř kritická. Po včerejší domácí prohře s Granlem se ztráta na pozici, která zajišťuje účast i v příštím ročníku SSL narostla už na 11. bodů. Jönköpingu se vůbec nepovedla závěrečná třetina a prohrál 3:7

Utkání se přitom pro domácí nevyvíjelo špatně. První branku sice obstaral hostující kapitán Johan Samuelsson, ale Jönköping zásluhou Alexanderssona a Levandera vývoj zápasu otočil. Ještě ve druhé třetině se Granlu podařilo vyrovnat, ale na začátku třetí periody vrátil vedení domácím Hovlund. Jenže pak už stříleli branky pouze hráči hostujícího týmu. Granlo pěti přesnými zásahy v řadě rozhodlo o vítězství a posunulo se na pátou pozici v tabulce.

Česká dvojice v dresu Jönköpingu se bodově neprosadila, navíc Tokoš se Sladkým odehráli jen 7 střídání. „Vynechali jsme bohužel během Vánoc dva tréninky“, objasňuje situaci Tomáš Sladký a k zápasu dodává: „Zápasy by dlouho vyrovnaný z našeho „železobetonu“ jsme podnikali nebezpečné protiútoky, ale opět nás zradila koncovka. Po reprezentační pauze nás tak čeká tvrdá záchranářská práce.“

Výsledek:

Jönköping IK – Granlo BK 3:7 (1:1, 1:1, 1:5)
Branky: 18. Alexandersson, 22. Levander, 45. Hovlund – 5. a 59. Samuelsson, 37. Persson, 49. Nilsberth, 58. Lindqvist, 60. Fransson. Diváci: 557