Finské finále otevřené kategorie ovládli hráči #Liuttu. Foto: Štěpán Černý Finské finále otevřené kategorie ovládli hráči #Liuttu. Foto: Štěpán Černý
13. 8. 2017 Czech Open (13) KOMENTÁŘŮ

Dominance zahraničních týmů na Czech Open! Black Angels berou stříbro

 Všechny tři mužské kategorie na letošním Czech Open ovládly celky ze zahraničí. Český prapor tak jako jediní drželi florbalisté Black Angels. Prvoligový tým dokráčel až do finále kategorie Pro a v něm po prohře 1:6 bral stříbrné medaile.

Utkání s RIG Umeå mělo jednoznačný průběh. Už v poločase vedli Švédové 3:0 a nakonec si přesvědčivě došli pro zlato. Pro pražský celek je však i účast v boji o triumf velkým úspěchem.

Finále otevřené kategorie bylo soubojem dvou finských celků. Po samostatných nájezdech se nakonec ze zisku trofeje radovali hráči týmu #Liuttu, kteří porazili Fousek Team. Cenný bronz si z turnaje odnáší Kolín.

Foto: Štěpán Černý

Foto: Štěpán Černý

Finále kategorie Pro:

BLACK ANGELS RIG Umeå IBF 1:6 (0:3)
Branky: 31. Daniel – 14. a 32. Lindbäck, 11. Domberg, 13. Sjöblom, 38. Ahrén, 39. Wettergren.

Konečné pořadí:
1. RIG Umea IBF (SWE)
2. BLACK ANGELS (CZE)
3. Florbal Ústí & Czech Republic U19 (CZE)

Finále kategorie Open:

#Liuttu Fousek Team 4:3 (2:1) po sam. náj.
Branky: 1. Pelamo, 6. Turkka, 38. Leppänen, rozhodující nájezd Rouhiainen – 23. a 26. Rantanen, 17. Lummikko

Konečné pořadí:
1. #Liuttu (FIN)
2. Fousek Team (FIN)
3. FBC Pittbuls Kolín (CZE) & UH Appenzell (SUI)


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • Petr napsal:

  Výborný výsledek BA kalí chování hráče (navíc kapitána týmu) Nekoly v závěru vítězného semifinálového utkání s reprezentací U19. Sprostý, nebezpečný a zbytečný zákrok na soupeře šest vteřin před koncem vyhraného utkání měl být ohodnocen červenou kartou, ne pouze pěti minutami. Být to zápas pod Unií, došlo by k disciplinárnímu řízení.

  Kdo si chce udělat obrázek o situaci, na Trubce je záznam k dispozici.

 • Tribuna napsal:

  Milý Petře,

  rád bych parafrázoval jednoho z diváků:

  ,,Nežaluj ty hovádko“.

  P.S. Odposlechnuto na té tvé Trubce.

  • Petr napsal:

   Klidně budu rád žalovat, takové surové zákroky do sportu nepatří. Pokud je jediným výstupem Vašeho shlédnutí záznamu jeho zvukový obsah, pak je něco špatně, a to nikoliv na mé straně. Reakci diváka (jistě z černobílého sektoru) není potřeba komentovat.

  • ABBA napsal:

   Nekola je profláknutej unfair zákrokama, který jsou hluboko za hranou slušnýho chování. V hlavě má nasráno a ve vyhrocených momentech to akorát dá plně najevo.

 • Karel napsal:

  Petře, abych se vyjádřil k zákroku… Vidíš tam někde pěst do obličeje nebo něco tomu podobného co do tohohle sportu nepatří? Já vidím jen, že zmiňovaný „agresor“ zahodil hráče . Proč asi trenér Jakoubek přihašuje U19 do PRO kategorie ? Přesně pro to, aby se kluci otrkali! Nijak tím tenhle zákrok neomlouvám, rozhodčí to správně posoudil 5 minutovým trestem. Jde pouze o to, že to byl junior…

  • Petr napsal:

   Argumentaci nechápu.

   Znamená snad, že přihlášení juniorů do kategorie PRO je chybou Jakoubka? Na mezinárodní scéně by se s takovou prasárnou totiž nesetkali. Hráli statečně, do těla a „odměna“ za to se dostavila v podobě nesmyslné hrubosti.

   Zahození hráče je něco méně než pěst v obličeji? To jako do sportu patří? Zákrok svým charakterem mnohem nebezpečnější, s možností úrazu hlavy, zlomeninou klíční kosti, vnitřním zraněním nebo nejhůře poškozením páteře. Jednoznačná frustrace hráče, zákeřný faul s úmyslem odplaty na předchozí hru do těla. Sám charakter zákroku, kdy Nekola chytil protihráče za flígr a odhodil ho dozadu jednoznačně vypovídá o úmyslu a despektu k soupeři. Možná, kdyby to nebyl junior, o 13 let mladší protihráč, tak by si to Nekola nedovolil. O to hůře pro něj.

   Vždy jsem měl BA za slušný oddíl, skvělý ve výchově mládeže, tak si to prosím nekažte.

 • Václav napsal:

  Chování hráče č. 10 je zcela za hranou.

  Má špatné střídání (netrefí prázdnou branku, nechá se obklíčit dvěma hráči a ztratí míč) a ačkoli to v dávno rozhodnutém utkání nic neznamená, vylije si vztek na mladším a mnohem menším soupeři, který mu sebral míček.

  Souhlasím s tím, že nižší věk (a váha) soupeře hrál pro faulujícího podstatnou roli, o čemž svědčí i nadávky faulujícího po zákroku (s dospělými by si to nedovolil kvůlu obavám z reakce).

  Chycení za krk a hlavu mělo být potrestáno červenou kartou. Kvůli riziku zranění v těchto oblastech opravdu nikdo nikoho nikam nepřihlašuje.

  Hráč neměl hrát finále.

 • fanynka napsal:

  Ale pánové, evidentně píšete příspěvky ke špatnému článku. Ve shora uvedeném textu o zákroku není ani slovo. Ano, ten zákrok byl přes hranu, byl zbytečný a navíc těsně před koncem zápasu. Viděla jsem v přímém přenosu. Nicméně bych pochválila BA, že jako jediný český mužský tým se dostal do finále. Což je určitě velký úspěch. Poznámka na závěr, ani zlatíčka trenéra Jakoubka si nebrali rukavičky.

  • Vřískal napsal:

   Nekola na řetězy!!! a všichni, kterým kdy ruply nervy taky!

  • Fanda napsal:

   …úspěch jak hrom!

   • Vřískal napsal:

    pane „Fando“, souhlasím s Vámi, zároveň si myslím, že nebýt toho kriminálníka, Angels by žádný úspěch neudělali! Možná by stálo za to vyzvat vedení CO o opakování celé kategorie můžů PRO.

Napsat komentář

*