7. 2. 2014 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

Ostřanský a Skalík pomohli Aligátorům k vítěznému startu play off

Ve Švýcarsku začalo play off a v prvních zápasech sbírali první vítězství favorité. Úřadující šampion z Malans sice začíná čtvrtfinále na hřišti Churu, ale i díky brankám Martina Ostřanského a Vojtěcha Skalíka vykročil za obhajobou vítězně.

Dlouho vyrovnaný souboj strhli hosté na svou stranu až v posledních 10 minutách a poslední slovo měl právě český kanonýr Vojtěch Skalík, který připravil gól pro Joela Frioleta a nakonec sám pečetil vítězství 7:4.

Nečekaně velkou práci s podceňovaným Klotenem měli hráči Wileru, kteří ztratili čtyřbrankový náskok a nakonec zvítězili 7:6 až díky trefě Patricka Mendelina.

Naopak jednoznačně došel za první výhrou Curych, který povolil Köniz korekci skóre až za stavu 5:0. Tým Tomáše Trnavského si nakonec musel vytrpět prohru 5:14.

Nadějně rozehraný zápas měl Kološův Rychenberg, který po dvou třetinách vedl v Langnau 3:2. Nakonec ale zaúřadoval Jens Frejd a hattrickem v poslední třetině dokonale otočil skóre.

Výsledky:
Wiler – Kloten 7:6 (5:1, 1:1, 1:4)
8. a 59. Mendelin, 12. a 19. A. Zimmermann, 2. Rosén, 9. Fankhauser, 34. Steffen – 45. a 49. Fischer, 8. Künzli, 23. Miilunpalo, 45. Sturzenegger, 56. Vapaniemi. Diváci: 403. Stav série: 1:0.

Langnau – Rychenberg 6:3 (1:2, 1:1, 4:0)
42., 54. a 55. Frejd, 20. M.-O. Gerber, 33. Krähenbühl, 56. Siegenthaler – 6. Buff, 10. Schwerzmann, 36. Grunder. Diváci: 330. Stav série: 1:0.

GC Curych – Köniz 14:5 (5:0, 4:2, 5:3)
7., 39. a 55. Helfenstein, 2. a 57. Saarinen, 6. a 18. Grüter, 19. a 50. Rüegger, 31. Scalvinoni, 32. Gröbli, 36. Parli, 55. Kaiser, 60. Hostettler – 27., 45., 47. a 53. Maurer, 36. Streit. Diváci: 647. Stav série: 1:0.

Chur – Malans 4:7 (1:1, 2:2, 1:4)
12. a 55. Hirschi, 28. vlastní, 34. Bischofberger – 18. N. Vetsch, 24. OSTŘANSKÝ, 35. Hummer, 48. Hartmann, 50. Laely, 53. Friolet (SKALÍK), 57. SKALÍK. Diváci: 537. Stav série: 0:1.