Florbal Chodov obhájil mistrovský pohár! Foto: Štěpán Černý Chodov s mistrovským pohárem. Foto: Štěpán Černý
20. 9. 2017 Pohár mistrů (2) KOMENTÁŘŮ

Chodov jede na Pohár Mistrů bez Žáka a Tomáše Vávry

 Trenér chodovských mužů David Podhráský nominoval 20 hráčů na říjnový Pohár Mistrů. Ve finském Seinäjoki se z rodinných důvodů nepředstaví Tomáš Vávra, chybět bude i nová posila Zdeněk Žák. Šanci naopak dostane několik mladých nadějí.

Kouč mistrů z posledních dvou sezon měl při tvorbě nominace příjemné starosti, vybíral totiž z poměrně širokého kádru. „Bylo to složité rozhodování a řešili jsme to skutečně až do poslední možné chvilky, přičemž jsme v úvahu brali opravdu hodně proměnných,“ řekl David Podhráský pro klubový web.

Pražanům na turnaji nejlepších světových klubů nepomůže k florbalu se vracející Zdeněk Žák. „Přestože je Zdeněk Žák hráčem Chodova, s týmem se připravuje a papírově jeho startu nic nebránilo, tak jsme se rozhodli nenominovat ho, jelikož ještě nemá dořešené vztahy s Grünenmattem. A my chceme, aby se hráči soustředili pouze na florbal,“ vysvětlil hlavní trenér.

Dalším překvapením je absence velezkušeného Tomáše Vávry. Devítinásobný Mistr ČR má příjemné životní starosti, v nejbližší době očekává narození potomka. „Jeho manželka Jana má hned po Poháru Mistrů termín porodu, proto jsme se dohodli, že se ho nezúčastní,“ odhalil starší z bratrů Podhráských.

Na soupisku se nevešli obránci David Jirásek a Jan Běloch, kteří už mají vyřízené hostování a střídavý start v prvoligovém Startu, místo nezbylo ani na talentovaného 17letého odchovance Daniela Eremiáše. Pouze jako člen realizačního týmu bude ve Finsku přítomen David Bouša. V brankovišti budou chodovští spoléhat na duo Jan Barák – Karel Šantora, doma tak zůstane nejmladší z brankářské trojice Martin Frühbauer.

Několik mladíků se naopak na prestižní akci představí. Velkým překvapením je nominace obránce Tadeáše Daňka, který za sebou zatím nemá ani jeden start v mužské Superlize. „U Tadeáše jsme se opravdu rozhodovali do poslední chvilky. Roli hrál jeho hráčský potenciál, pravé držení hokejky i jistá univerzálnost. Věříme, že nám Táda tuto důvěru v budoucnu splatí,“ okomentoval své rozhodnutí na klubových stránkách trenér Podhráský.

V Seinajöki se bude parta kapitána Tomáše Sýkory snažit překonat loňský výsledek, kdy oslabena o zraněné Miloše Tyla a Marka Vávru vypadla v semifinále po prohře 2:7 se Storvretou. Letos se Chodov o postup mezi nejlepší čtyřku utká s německým mistrem UHC Weissenfels, v případném semifinále ho pak čeká finský mistr SC Classic.

Nominace Chodova na Pohár Mistrů 2017 (6. – 8. ŘÍJNA)

Brankáři

42 Karel Šantora – 21 let
90 Jan Barák – 28 let

Obránci

3 Martin Pražan – 22 let
12 Dan Kašovský – 21 let
26 Tomáš Sýkora – 29 let
51 Tadeáš Daněk –
83 Michal Kotlas – 34 let
95 Michal Podhráský – 27 let
99 Michal Strnad – 17 let

Útočníci

4 Daniel Maxa – 18 let
9 Ondřej Mikeš – 28 let
21 Marek Vávra – 24 let
25 Tom Ondrušek – 25 let
27 Martin Řezáč – 17 let
32 Martin Koutný – 31 let
43 Jan Vacenovský – 18 let
68 Marek Matejčík – 23 let
78 Michal Strachota – 24 let
93 Ondřej Plíhal – 20 let

Realizační tým

David Podhráský – hlavní trenér
Milan Šindelář – asistent trenéra
David Bouša – asistent trenéra
Karel Myšák – vedoucí družstva
Karel Pelikán – fyzioterapeut
Tereza Pechová – fyzioterapeut
Michal Bauer – manažer týmu


Autor: Redakce Florbal.czKOMENTÁŘE

  • Flbrl napsal:

    68 Marek Matejčík – 23 let
    78 Michal Strachota – 24 let

    To je zajimavy, protoze Matejčík vypada tak na 32 a Strachota zas na 18 :D. Ale nic proti nim, oba jsou dobří hráčí!

  • Michel napsal:

    Zdeněk Žák je opravdu ohromná posila, která opravu svému novému klubu pomohla tím, že neumí dodržovat smlouvy a tím, nemůže hrát 😀 … Klobouk dolů, to je sen každého trenéra 😀 …

Napsat komentář

*