Martin Östholm z Pixba. FOTO: Per Wiklund. Martin Östholm hattrickem pomohl Pixbu k výhře. FOTO: Per Wiklund.
30. 9. 2017 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Linköping slaví první výhru, Suchánek a Šebek skórovali

Örebro ve svém prvním letošním zápase hned obralo o body velkého favorita Storvretu, která tak v prvních dvou kolech získala pouze půlku možných bodů. Matěj Jenrišák slavil s Linköpingem první letošní výhru. V prvním zápase Helsingborgu se prosadili jak Patrik Suchánek, tak Daniel Šebek.

Na první domácí zápas Falunu se přišlo podívat 2 318 diváků. Domácí chtěli v druhém kole napravit zaváhání z prvního kola, kde ztratili bod se Siriusem, a tak proti Thorengruppen začali velmi aktivně. Již v čase 5:24 vedli falunští po brankách Galanteho-Carlströma a Johanssona 2:0. Tým z Umeå se ale nenechal rychlým nástupem domácích zastrašit a do více než dvoubrankového vedení Falun nepustil, zároveň ale také za celý zápas nebyl ani jednou ve vedení. Za zmínku i tak stojí vyrovnání na 5:5 v podání Pedersena, který předvedl zorro trick a skvěle zmátl brankáře Falunu Lilju. Definitivně výhru Falunu stvrdil až pět minut před koncem svojí druhou brankou v utkání Hallén.

Dalen, který byl po prvním kole o skóre na první příčce tabulky, v druhém utkání vyzval Sirius. Ačkoliv se Sirius téměř celý zápas držel na dostřel soupeři, nepodařilo se mu podobně jako Thorengruppen dostat v zápase ani jednou do vedení. Na konečné výhře Dalenu se podílel čtyřmi body za gól a tři nahrávky Jonas Svahn a jeho spoluhráč z útoku Anton Åkerlund, který dvě ze Svahnových asistencí proměnil v gól a sám mu na jeden přihrál.

Souboj dvou vítězů z prvního kola nabídl zápas Pixba s Mullsjö. Stejně jako první dva zmíněné zápasy měl i tento po celou dobu dramatický průběh, jehož zápletku vyřešil až ve třetí minutě prodloužení Östholm, který tímto gólem zkompletoval hattrick. Dařilo se opět také Maxi Wahlgrenovi, který si připsal tři body.

Storvreta v letošním prvním domácím utkání vyzvala nováčka nejvyšší soutěže Örebro, pro které to byl první zápas v sezoně, a tedy první zápas v SSL. Hosté šli v první třetině do vedení 2:0, Storvreta ale toto vedení smazala a do konce základní hrací doby se týmy oba přetahovaly ve vedení. Již tak překvapivý úspěch Örebro dokonal ve druhé minutě prodloužení Ekengren, který zařídil bod navíc pro svůj celek.

Linköping Matěje Jendrišáka si připsal letošní první výhru, když dokázal vyzrát na Jönköpings. Letošní nováček Jönköpings v první třetině s Linköpingem velmi dobře držel tempo, navíc ukázal, že dokáže vymyslet chytré a účinné řešení standardní situace při vyrovnání na 2:2. Od druhé třetiny ale branky stříleli pouze hosté z Linköpingu, na dobré výkony z prvního kola navázali čtyřbodový Gustav Fritzell a hattrickový Johannes Jokinen, jejich centr Matěj Jendrišák však tentokrát zůstal bez bodu.

Nejdéle na svůj první zápas v sezóně čekal Helsingborg s českými reprezentanty Patrikem Suchánkem a Danielem Šebkem. V rozhodujících chvílích druhé třetiny to byli právě čeští hráči, kteří poslali Helsingborg do vedení 3:1, které domácí tým již do konce zápasu udržel. Čtyřicetiletý kapitán Helsingborgu Mika Kohonen se zatím do statistik nezapsal.

Výsledky 2. kola Švédské Superligy:

IBF Falun – Team Thorengruppen SK 6:5 (3:2, 1:1, 2:2)
Branky: 1. Galante Carlström, 6. Johansson, 16. Holmgren, 39. a 56. Hallén, 46. Fahlström – 11. a 17. Berglund, 24. Hernandez, 45. Andersson, 55. Pedersen. Střely: 33:17 (16:8, 9:1, 8:8). Diváci: 2 318. Sestřih z utkání:

IBK Dalen – IK Sirius IBK 6:4 (2:1, 3:3, 1:0)
Branky: 5. a 28. Åkerlund, 11. Nystedt, 25. Hedlund, 39. Svahn, 55. Kronberg – 19. Elfving, 21. Berlin, 21. Burman, 24. Edberg. Střely: 18:25 (7:5, 8:9, 3:11). Diváci: 928. Sestřih z utkání:

Pixbo Wallenstam IBK – Mullsjö AIS 5:4 po prodloužení (0:1, 2:1, 2:2 – 1:0)
Branky: 24., 40. a 63. Östholm, 47. Calebsson, 54. Wahlgren – 7. Hedlund, 33 a 49. Ganevik, 56. Svensson. Střely: 20:29 (8:10, 5:10, 6:9 – 1:0). Diváci: 343. Sestřih z utkání:

Storvreta IBK – IBF Örebro 4:5 po prodloužení (1:2, 2:1, 1:1 – 0:1)
Branky: 11. Winroth, 21. a 49. Ahlroth, 29. Pettersson – 5. a 24. Hellqvist, 7. Rudolfsson, 57. Sofovic, 62. Ekengren. Střely: 32:26 (7:11, 12:7, 13:7 – 0:1). Diváci: 1 423. Sestřih z utkání:

Jönköpings IK – Linköping IBK 3:8 (3:3, 0:3, 0:2)
Branky: 5. Ekström, 17. Larsson, 17. Hjalmarsson – 7. a 22. Karlsson, 9., 19. a 27. Jokinen, 22. a 52. Fritzell, 46. Lanver. Střely: 17:16 (5:5, 6:5, 6:6). Diváci: 377. Sestřih z utkání:

FC Helsingborg – Höllvikens IBF 5:3 (1:0, 3:1, 1:2)
Branky: 11. a 39. Lindholm, 27. SUCHÁNEK, 35. ŠEBEK, 52. Nordgren – 24. Andersson, 49. Karlson, 56. Persson. Střely: 19:18 (7:1, 6:4, 6:13). Diváci: 2 956. Sestřih z utkání.