Matěj Jendrišák. Foto: Per Wiklund Matěj Jendrišák si ve dvoukole připsal tři body. FOTO: Per Wiklund
12. 10. 2017 Švédsko (4) KOMENTÁŘŮ

Šebkovy góly Helsingborgu nepomohly, Jendrišák poprvé v elitní desítce bodování

Dalen v úterní předehrávce 5. kola přivítal Thorengruppen. „Umeå derby“, jak zápas označují zahraniční média, bylo po dvě třetiny velmi vyrovnané, do třetí části si Dalen nesl náskok dvou branek. Tento náskok se hráčům Dalenu podařilo během sedmi minut rozšířit až na pětibrankový a tým Thorengruppenu již v závěru pouze korigoval finální podobu výsledku.

Prvním přemožitelem Helsingborgu v této sezóně se stalo Mullsjö. I díky dvěma gólům Daniela Šebka držel Helsingborg ještě po druhé třetině stav 3:3. Asistencí pak Daniel Šebek ještě pomohl k vyrovnání na 4:4. Pak ale přišla tři a půl minuty dlouhá série gólů Mullsjö, na kterou již hráči Helsingborgu nestihli najít dostatek odpovědí, skóre korigoval pouze v 52. minutě Kohonen.

Bláznivou první třetinu se sedmi brankami viděli diváci v hale Wallenstamhallen, domácím stánku Pixba. Tým domácích i hostující Linköping se přetahovaly o vedení až do konce druhé třetiny, kde ve 39. minutě Gustav Fritzell po asistenci Matěje Jendrišáka vstřelil branku na 6:5, která se nakonec ukázala jako vítězná. Sám český centr pak pečetil vítězství svého týmu půl minuty před koncem střelou do prázdné branky.

Až do samého konce nebylo rozhodnuté utkání Växjö a Höllvikens. Oba týmy byly střelecky spíše neaktivní a žádný z celků za celý zápas neodskočil o více než dvě branky. Ke konečnému vítězství Höllvikens pomohly hlavně skvělé individuální výkony Christoffera Anderssona a Daniela Perssona, kteří si připsali dohromady sedm kanadských bodů a alespoň jeden z nich byl u pěti branek ze sedmi.

Na vítěze Poháru mistrů Falun se přišly do haly v Örebro podívat téměř dva tisíce diváků. Ke spokojenosti ale měli domácí fanoušci velmi daleko, protože Falun měl od samého začátku zápas pevně v rukou a Örebro čestný úspěch zaznamenalo až za stavu 0:8. Nenastoupivšího Galante-Carlströma více než uspokojivě zastoupil Omar Aldeeb, který si připsal šest bodů za tři góly a tři nahrávky.

Domácí fanoušci Storvrety mohli být rozhodně spokojenější. Ti naopak viděli deset branek svého týmu do sítě stockholmského AIK. Od stavu 4:1 už se hostům nepodařilo snížit na rozdíl nižší než čtyři branky, což po celý zbytek utkání dodávalo hráčům Storvrety klid na hokejkách, ze kterého plynuly další přesné zásahy za záda brankáře Engholma. Od loňska stále ještě nepolevil Valdemar Ahlroth, který jeden gól dal a na tři přihrál a posunul se tak na druhé místo v tabulce produktivity.

Výsledky 5. kola Švédské Superligy

IBK Dalen – Team Thorengruppen SK 7:4 (1:1, 3:1, 3:2)
Branky: 7. Hedlund, 25. Sjöström, 29. Kronberg, 29. Sonidsson, 41. Ljunggren, 44. Åkerlund, 47. Edholm – 13. Andersson, 26. Pedersen, 52. Reinholdt, 60. Bergstrand. Střely: 24:18 (6:8, 11:6, 7:4). Diváci: 1 548. Sestřih z utkání:

Mullsjö AIS – FC Helsingborg 9:5 (0:2, 3:1, 6:2)
Branky: 22. Vestlund, 23. a 51. Eriksson, 28. Gillek, 47. Rosén, 48. Ganevik, 49. Gidske, 52. Utterberg, 56. Kihlblom – 2. a 35. ŠEBEK, 19. Nilsson, 27. Nordgren (ŠEBEK), 52. Kohonen. Střely: 30:21 (2:5, 14:8, 14:8). Diváci: 808. Sestřih z utkání:

Pixbo Wallenstam IBK – Linköping IBK 5:7 (4:3, 1:3, 0:1)
Branky: 5. Calebsson, 14. a 20. Östholm, 16. Andersson, 34. Bringestedt – 6. Zetterström, 12. Karlsson, 15. a 37. Lanver, 25. Hovlund, 39. Fritzell (JENDRIŠÁK), 60. JENDRIŠÁK. Střely: 14:19 (6:6, 4:11, 4:2). Diváci: 212. Sestřih z utkání:

Växjö IBK – Höllvikens IBF 6:7 (1:1, 2:3, 3:3)
Branky: 13. L. Persson, 27. Johansson, 31. Roos, 41. A. Andersson, 54. a 58. Jansson – 8., 38. a 40. C. Andersson, 31. Wilhelmsson, 54. a 57. Sjöstedt, 56. Lundström. Střely: 17:13 (5:1, 6:7, 6:5). Diváci: 682. Sestřih z utkání:

IBF Örebro – IBF Falun 1:10 (0:2, 0:4, 1:4)
Branky: 57. Kanebjörk – 3., 44. a 59. Enström, 13. Hajo, 21. Fahlström, 28., 32. a 54. Aldeeb, 34. Larsson, 60. Hallén. Střely: 15:33 (9:11, 5:12, 1:10). Diváci: 1 920. Sestřih z utkání:

Storvreta AIK – AIK IBF 10:3 (2:0, 5:2, 3:1)
Branky: 4. a 57. Pettersson, 11. a 56. Lindholm, 22. Nilsberth, 28., 33. a 60. Sjögren, 31. Gustafsson, 39. Ahlroth – 29. a 39. O. Hagberg, 52. Stefansson. Střely: 38:24 (12:6, 14:11, 12:7). Diváci: 1 342. Sestřih z utkání: