4. 2. 2013 Reprezentace - Junioři (11) KOMENTÁŘŮ

Junioři na Polish Cupu hlavně útočili. Prohra se Švýcary však mrzí

 Test ofenzivy a také fyzické připravenosti má za sebou juniorský výběr, který absolvoval přípravný turnaj Polish Cup. Až na jedno zaváhání čeští mladíci uspěli a nakonec obsadili druhou příčku.
Po nepříliš komfortní cestě a přípravě na první hrací den, kdy tým téměř celou noc strávil na cestě, a do utkání s Polskem, šel téměř ze spánku na sedačkách, proběhl v pátek večer první ostrý test.

SESTŘIH GÓLŮ UTKÁNÍ ČESKO – POLSKO (10:0)

Duel se Švýcarskem následoval šest hodin poté, co mladíci přehráli domácí Polsko 10:0. Jenže utkání se Švýcary naznačilo, že je potřeba ještě spoustu věcí pilovat. Ztráta ze začátku utkání pak mrzela. „V poslední třetině jsme se i díky využitým přesilovkám přiblížili na rozdíl jediného gólu, více se však nepodařilo. Kluci se nevyvarovali řady zbytečných chyb,“ říkal trenér Jiří Kysel.

Možná se dala svést prohra na náročný program, trenéři se však vymlouvat nechtěli. „Výhru nad Švýcary si doufejme, šetříme na květnové MS,“ dodal Kysel.

V sobotu Češi excelovali. Pravda, neměli zrovna silné soupeře. Ale i vítězství 13:2 nad Norskem a 20 gólů v Maďarské síti zaslouží uznání. Ukázalo se, že hráči, které už letos prověřila extraliga, mají v sobě potenciál a hlavně chuť útočit.

Česká juniorská reprezentace na Polish Cupu

Česká juniorská reprezentace na Polish Cupu

Na závěr třídenního klání vyhrál český celek nad Německem a po nepříliš vydařeném utkání nakonec zvítězil 13:7. „Prospali jsme první třetinu. Ale nakonec jsme se přece jen dostali do tempa. Po celé utkání nám ale přesto chyběla koncentrace. Poslední zápas, dopolední čas a papírově slabší soupeř tradičně svádí českou povahu k podcenění,“ říkal trenér Jiří Kysel.

Na Polish Cupu juniorská reprezentace otestovala celkem 23 florbalistů a včetně mladíka Patrika Kielera. Ze Zbaszyna si bohužel odvezl zranění havířovský Petr Bezděčík.

Do začátku mistrovství světa schází ještě tři měsíce a v posledních přípravných utkáních změří čeští junioři síly převážně s českými extraligovými týmy nebo celky z první ligy.

Přehled hráčů české juniorské reprezentace na Polish Cupu:

Jakub Mendrek 12 +4 16
Radek Valeš 6+5 11
Tomáš Nushart 6+4 10
Jakub Gruber 4+6 10
Filip Chmelíček 6+3 9
Viktor Kopecký 6+2 8
David Sládeček 2+6 8
Tadeáš Chroust 3+4 7
Jiří Šebesta 4+2 6
Jan Řehoř 3+3 6
Petr Bezděčík 2+4 6
Daniel Šešulka 2+3 5
Patrik Kieler 1+3 4
Marian Jelínek 0+4 4
Ondřej Perušič 2+0 2
Jakub Brejcha 2+0 2
Petr Pražan 1+1 2
Jan Kolísko 1+1 2
Jan Fiala 0+2 2
Martin Kisugite 0+1 1
—————————————–
Jakub Výtisk 3/41 93,18% 120 min.
Pavel Jurčík 9/38 80,85% 120 min.
Daniel Körber 10/28 73,68% 60 min.


Autor: adminKOMENTÁŘE

 • nooo napsal:

  tak mám dojem že se bude opakovat 4. místo 🙂

 • jaja napsal:

  pane trenére, tak nevím, jestli bylo rozumné nasadit do nejtěžšího zápasu papírově nejslabšího brankáře (podle CFBU úspěšnost v G2 82,8%)

 • Pozorovatel napsal:

  Hezký dobrý den,

  už dlouho pozoruji články okolo jun. reprezentace. A jediné co nechápu jak může trénovat Jiří Kysel? Co v životě, nebo spíše ve florbale dokázal, nebo spíš ještě jinak co dokázal v jun. florbale? Je smutné když vidím trenéry jako ( uplně jinej level) Svačinka, Koutný, Pazdera, Jedlička. A čfbu dosadí jiřího kysela. Pláč pláč pláč… nashledanou

  • to napsal:

   nevim co proti tomu trenerovy mas ale je to uplne jendo co dokazal nebo ne ale jestli neco funguje na jun.repre jde od prvniho zapasu videt zlepseni a treneri vedi co delat takze i kdyz treba treberi jakou koutny pazdera jsou kvalitni urcite by nebylo nic jinak !

 • bla napsal:

  Koukám, že chytrý jak rádio jste tu všichni. Dobře, třeba má Körber statistiky na nic, ale za jakým hraje taky týmem. Podle všeho co jsem slyšel od kluků odchytal neuvěřitelný zápas, a kritiku směrem k trenérovi bych vůbec neřešil, je to ubohé. Vy jste nedokázali nic a hrajete si tu na hrozné borce. Gratuluji Vám, palec hore

Napsat komentář

*