Hráči Storvrety se radují z branky do sítě Falunu. Foto: Per Wiklund.
31. 10. 2017 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Falun poprvé prohrál, první místo v tabulce si ale udržel

Překvapivou výhrou Jönköpings skončil jejich zápas s Falunem, který ovládli 8:5. Storvreta v souboji o druhé místo v tabulce porazila 10:6 Växjö. Úspěšnými nebyly ani Linköping s Matějem Jendrišákem, ani Helsingborg s Danielem Šebkem a Patrikem Suchánkem.

Pixbo až do tohoto kola nedokázalo vyhrát v sezóně dvakrát za sebou za plný počet bodů. Nejdůležitější krok k porušení této série hráči Pixba učinili již v první třetině utkání s Dalenem, kterou ovládli 5:1. Dalen sice jediným gólem ve druhé třetině snížil, třetí třetina ale opět patřila domácím, kteří nakonec zvítězili pohodlně 8:3. Třemi body se na výhře podílel Martin Östholm, tento zápas hrající s kapitánskou páskou.

V dalším zápase se spoustou střel se utkaly týmy AIK Stockholm a Mullsjö. AIK si v prvních dvou třetinách vytvořilo mírnou převahu a do poslední části šlo s vedením 3:2. V sedmé minutě třetí třetiny ale Mullsjö vyrovnalo a 57 sekund před koncem Sebastian Palmqvist skóre otočil. Stockholmský klub se tak propadl na poslední místo tabulky SSL.

Do Höllvikenu přijelo jako host Örebro. Nerozhodná první třetina předznamenala celkovou vyrovnanost utkání, které po osmi brankách celkem dospělo až do prodloužení. V prodloužení v páté minutě zkompletoval hattrick hostující Jirebeck a Örebro se tak od svého soupeře z tohoto kola odpoutalo v tabulce.

I utkání Helsingborgu se Siriusem musel rozhodnout až nastavený čas. Helsingborg sice na začátku druhé třetiny zvyšoval na 2:0, pak ale Sirius čtyřmi brankami v řadě uzmul dvougólové vedení pro sebe a Helsingborg musel dotahovat. O to se ve třetí třetině zasloužil nejprve Nico Salo a následně vyrovnával Jonathan Nilsson. V prodloužení se po třech minutách prosadil Peter Berlin a Sirius tak na třetí pokus dokázal v této sezóně v prodloužení zvítězit.

Přímým soubojem o druhé místo v tabulce SSL byl zápas mezi Storvretou a Växjö. O vítězství Storvrety rozhodla první třetina, která skončila poměrem 4:0 a od tohoto stavu se Växjö podařilo snížit pouze jednou na rozdíl dvou branek, blíž k vyrovnání se ale nedostalo. Na vítězství Storvrety měli hlavní zásluhu pětibodový Sjögren, čtyřgólový Stenberg a třígólový Ahlroth. Storvreta tak reprezentační přestávku stráví na druhém místě tabulky za Falunem.

Matěj Jendrišák vyšel v utkání Linköpingu s Thorengruppen letos poprvé od druhého kola bodově naprázdno. Linköping sice vstřelil první branku utkání, ale od druhé třetiny prohrával a závěrečný pokus o dorovnání skóre ve třetí třetině přišel pozdě. Linköping je tak v tabulce SSL na čele druhé poloviny na osmém místě.

Největší překvapení devátého kola přišlo v posledním nedělním utkání, ve kterém Jönköpings hostili Falun. Falun, na jehož soupisce opět chyběl Alexander Galante Carlström, sehrál vyrovnanou první třetinu a v 22. minutě vedl už 5:2. Od té chvíle ale již žádnou další branku nepřidal, naopak domácí hráči stihli za deset minut vyrovnat, těsně před koncem druhé třetiny z trestného střílení poslal domácí do vedení Weidman, ve třetí třetině nejprve na rozdíl dvou branek zvýšil Nilsen a i přes střelecký nápor Falunu dokázali Jönköpings udržet svůj náskok a do prázdné branky pojistil vítězství Ekström. I tak ale Falun uhájil první místo v tabulce, nyní již však pouze bod před druhou Storvretou.

Výsledky 9. kola Švédské Superligy:

Pixbo Wallenstam IBK – IBK Dalen 8:3 (5:1, 0:1, 3:1)
Branky: 3. Bringestedt, 4. Estrella-Näslund, 4. Milesson, 11. Östholm, 19. Andréasson, 42. Borgström, 47. Persson, 56. Lindh – 3. Berglund, 24. Rokka, 51. Lindström. Střely: 27:26 (7:5, 10:11, 10:10). Diváci: 187. Sestřih z utkání:

AIK IBF – Mullsjö AIS 3:4 (2:1, 1:1, 0:2)
Branky: 8. Johansson, 18. Lieback Asp, 25. P. Hagberg – 19. Rosén, 40. Svensson, 47. Wibring, 60. Palmqvist. Střely: 28:29 (9:14, 13:7, 6:8). Diváci: 371. Sestřih z utkání:

Höllvikens IBF – IBF Örebro 4:5 po prodloužení (1:1, 0:1, 3:2 – 0:1)
Branky: 19. Gullberg, 43. a 50. Karlson, 48. Andersson – 1., 54. a 65. Jirebeck, 23. Lundmark, 43. Hjelm. Střely: 24:24 (8:8, 6:5, 8:8 – 2:3). Diváci: 816. Sestřih z utkání:

FC Helsingborg – IK Sirius IBK 4:5 po prodloužení (1:0, 1:4, 2:0 – 0:1)
Branky: 12. Lindholm, 22. a 44. Salo, 56. Nilsson – 23. a 33. Eriksson, 28. Pettersson, 29. a 64. Berlin. Střely: 18:21 (2:8, 5:8, 11:4 – 0:1). Diváci: 641. Sestřih z utkání:

Storvreta IBK – Växjö IBK 10:6 (4:0, 1:1, 5:5)
Branky: 7. Sjögren, 10., 44. a 48. Ahlroth, 12. Nilsberth, 13., 36., 48. a 59. Stenberg, 45. Paulsson – 23., 50. a 52. Andersson, 43. a 55. Kjellsson, 44. Hydén. Střely: 28:22 (9:6, 10:6, 9:10). Diváci: 1 442. Sestřih z utkání:

Team Thorengruppen SK – Linköping IBK 6:4 (1:1, 3:1, 2:2)
Branky: 13. a 25. Reinholdt, 24. a 43. Berglund, 31. Landström, 45. Lindberg-Dellsand – 11. Dagman, 40. Fritzell, 54. Seth, 58. Lanver. Střely: 25:34 (10:8, 6:10, 9:16). Diváci: 514. Sestřih z utkání:

Jönköpings IK – IBF Falun 8:5 (2:3, 4:2, 2:0)
Branky: 5. Zälle, 7. a 40. Weidman, 30. Glimberg, 40. a 60. Ekström, 32. Karlsson, 48. Nilsen – 6. a 21. Johansson, 6. Hallén, 20. a 22. Cederström. Střely: 24:39 (9:9, 7:13, 8:17). Diváci: 1 105. Sestřih z utkání: