18. 3. 2014 Švédsko (2) KOMENTÁŘŮ

Dóžovo Pixbo je v semifinále! Storvreta má namále

Patrik Dóža si hned ve své první sezoně ve švédské Superlize zahraje semifinále. Jeho Pixbo počtvrté zdolalo Helsingborg a může se těšit na účast mezi čtyřmi nejlepšími celky. Dál jde také Falun a AIK. Do velkých problémů se dostala Storvreta, kterou dělí jeden zápas od vyřazení.

Pixbo i na počtvrté muselo rozhodnout o své výhře v nastaveném čase. V prodloužení však Malmström a spol. opět prokázali pevnější nervy a vítězství jim v 64. minutě vystřelil Alexander Andersson.

Suverénně zatím vypadají výkony Falunu a AIK. Oba dva celky stejně jako Pixbo potřebovaly na postup pouze čtyři zápasy a za celou sérii byly hodně produktivní. Falun nasázel do sítě soupeře 30 branek, AIK dokonce 33.

Jasno ještě není o posledním semifinalistovi. Storvreta se dostala do nečekaných potíží a s Mullsjö prohrává 1:3 na zápasy. Ve čtvrtém duelu pořádně zabrala až v poslední části, což už na zvrat nestačilo. Pátý duel této série je na programu ve čtvrtek.

Výsledky čtvrtfinále play off:
Växjö – Falun 5:12 (2:4, 1:3, 2:5)

Branky: 11. Sankell, 15. Kjellsson, 32. Hessmer, 51. Östergen – 5., 13., 38., 43. Skog, 12., 40. a 51. Galante Carlström, 37. a 55. Enström, 11. Hajo, 52. Larsson, 56. Adriansson. Diváci: 922. KONEČNÝ STAV SÉRIE: 0:4.

Mullsjö – Storvreta 9:6 (3:1, 2:1, 4:4)
5., 45. a 54. Pettersson, 31., 37. a 56. Ganevik, 8. Lindqvist, 14. Palmqvist, 60. Gillek – 2., 47. a 51. Berggren, 10. Stenberg, 27. M. Samuelsson, 52. Mika Kohonen. Diváci: 1712. STAV SÉRIE: 3:1.

Helsingborg – Pixbo 4:5 (2:1, 0:1, 2:2 – 0:1) po prodl.
Branky: 16. a 42. Moilanen, 9. Kukkola, 54. Nede – 6. Adréas Johansson, 34. Selindh, 49. Malmström, 59. Östholm, 64. A. Andersson. Diváci: 696. KONEČNÝ STAV SÉRIE: 0:4.

Warberg – AIK 3:4 (1:1, 0:1, 2:2)
Branky: 16. R. Eriksson, 33. Hasselström, 52. M. Svensson – 12. Jirebeck, 34. Hagberg, 47. Liebeck Asp, 50. Iraeus. Diváci: 885. KONEČNÝ STAV SÉRIE: 0:4.