Pixbo v Superlize. Foto: Per Wiklund Pixbo se bodově dotáhlo na druhou příčku tabulky. FOTO: Per Wiklund
17. 12. 2017 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Jendrišák opět dvougólový, Storvreta podlehla Dalenu, Pixbo se bodově dotáhlo na druhé místo

Matěj Jendrišák dvěma góly přispěl Linköpingu k výhře. Max Wahlgren z Pixba využil pauzy Falunu v tomto kole a vystřídal Galante Carlströma na první příčce v tabulce bodování. Växjö v přímém souboji o pátou příčku porazilo Helsingborg.

Hned v prvním utkání 18. kola se zrodil pro letošní ročník překvapivý výsledek, když Storvreta nestačila na Dalen. Dalen o své výhře rozhodl především ve druhé třetině, kterou ovládl 3:0. V poslední třetině už pouze dvougólové vítězství pohlídali svými trefami Degeryd a veterán Kronberg.

Linköping v gólově bohatém utkání přehrál Höllvikens 9:6. Dvěma trefami se na tomto triumfu podílel Matěj Jendrišák, který vstřelil první i poslední gól svého týmu a posunul se tak na šestou pozici v tabulce produktivity. Dvě trefy v závěru utkání přidal i Felix Lanver. Linköping tak drží čtvrtou pozici v tabulce, nicméně páté Växjö má stejný počet bodů a navíc zápas k dobru.

Gólově naopak nepříliš bohaté utkání bylo to, které se odehrálo mezi Thorengruppen a Siriusem. Poslední Thorengruppen ani v tomto kole nedokázal bodovat, když dokázal gólově vyrovnanou partii se soupeřem sehrát pouze v prvních dvou třetinách. V té třetí nedokázal na tři branky Siriusu nalézt odpověď a podlehl tak 2:5.

Hned dvě vlastní branky si v zápase s Pixbem vstřelili nešťastně obránci Jönköpings. Pixbo o své výhře rozhodlo hlavně ve třetí třetině, kterou vyhrálo 5:1 i díky dvěma zmíněným vlastním brankám. Max Wahlgren využil příležitosti při pauze Falunu a na Alexandra Galante Carlströma si vytvořil dvoubodový náskok v čele tabulky produktivity. Pixbo se díky zaváhání Storvrety a své výhře bodově dotáhlo na druhé místo v tabulce, Storvreta má ale oproti Pixbu o jeden odehraný zápas méně.

Přímý souboj o pátou pozici v tabulce přinesl zápas mezi Växjö a Helsingborgem. Utkání, které navštívilo 1 259 diváků, bylo od začátku vyrovnané a týmy šly do třetí třetiny s vyrovnaným skóre 3:3. Blíž k vítězství posunul Helsingborg ve 45. minutě Salo, ale v 51. minutě nejprve vyrovnal Kjellsson a v poslední minutě utkání o konečném vítězství Växjö rozhodl Ahlroth.

Stockholmské AIK v souboji týmů z dolní poloviny tabulky přestřílelo Örebro 9:6. Čtyřmi góly se na tomto triumfu podílel Wallin a dvěma brankami Stefansson. Za poražené Örebro si hattrick připsal Marcus Ekengren.

Výsledky 18. kola Švédské superligy:

Storvreta IBK – IBK Dalen 4:6 (1:1, 0:3, 3:2)
Branky: 16. Ahlroth, 43. Nilsberth, 52. Sjögren, 60. Winroth – 4. Berglund, 24. Ljunggren, 26. Nystedt, 32. Harnesk, 51. Degeryd, 60. Kronberg. Střely: 38:19 (11:3, 11:9, 16:7). Diváci: 1 012.

Linköping IBK – Höllvikens IBF 9:6 (1:2, 4:1, 4:3)
Branky: 11. a 59. JENDRIŠÁK, 23. Alm, 28. Fritzell, 28. Seth, 38. Hovlund, 53. Karlsson, 55. a 57. Lanver – 9. a 56. Karlson Martell, 18. Larsson, 33. a 60. Gullberg, 43. Persson. Střely: 23:19 (8:6, 8:6, 7:7). Diváci: 477.

Team Thorengruppen SK – IK Sirius IBK 2:5 (1:2, 1:0, 0:3)
Branky: 5. Reinholdt, 21. Hernandez – 12. Johansson , 14. Elfving, 41. Eriksson , 53. Kostov-Bredberg, 57. Berlin. Střely: 17:17 (3:6, 10:6, 4:5). Diváci: 612.

Jönköpings IK – Pixbo Wallenstam IBK 2:7 (0:1, 1:1, 1:5)
Branky: 30. Ekström , 43. Karlsson – 9. Persson, 38. a 56. Bringestedt, 41. Wahlgren, 46. vlastní, 53. Milesson, 58. vlastní. Střely: 21:25 (8:6, 7:7, 6:12). Diváci: 400.

Växjö IBK – FC Helsingborg 5:4 (1:1, 2:2, 2:1)
Branky: 12. a 60. Ahlroth, 26. Holmér, 35. Hydén, 51. Kjellsson – 17. Lindholm, 38. a 39. Nilsson, 45. Salo. Střely: 15:10 (5:5, 2:1, 8:4). Diváci: 1 259.

IBF Örebro – AIK IBF 6:9 (1:2, 0:4, 5:3)
Branky: 8., 44. a 56. Ekengren, 48. a 60. Jirebeck, 58. Lundmark – 13. O. Hagberg, 20., 39., 44. a 47. Wallin, 22. Lindström, 37. P. Hagberg, 40. a 58. Stefansson. Střely: 26:28 (5:11, 6:10, 15:7). Diváci: 430.