6. 4. 2014 Švýcarsko (2) KOMENTÁŘŮ

Wiler má švýcarský titul! Byl u toho i Radek Sikora

Florbalisté Wileru si po roční odmlce došli pro mistrovský titul! Ve čtyřech finálových utkáních porazili Tigers Langnau, ten poslední vyhráli 3:1. Opět se stal hlavním hrdinou Švéd Isaac Rosén.

Čtvrté dějství začal lépe Wiler a hned ve druhém střídáni se dostal do vedení 1:0. Hra byla tentokrát velice opatrná a Wiler i díky tomu kontroloval vývoj zapasu. Ve druhé třetině nejprve ubránil oslabeni a dostal i početní výhodu. Jenže pak se z trestné lavice vracející se Stucki vyrovnal na 1:1.

Ve třetí části Wiler zvýšil svůj tlak a do vedení poslal budoucího mistra Patrick Mendelin. Dvě minuty před koncem zkusili Tigers hru bez brankáře, ale nakonec tak nějak symbolicky pečetil titul pro staronového krále švýcarské florbalové scény Isaac Rosén gólem do prázdné brány.

Ze zlatých oslav má radost i Radek Sikora. Bývalý český reprezentant působil v sezoně jako asistent trenéra Johana Schönbecka.

SV Wiler-Ersigen – Tigers Langnau 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 1. vlastní, 49. Mendelin, 60. Rosén – 34. Stucki. Diváci: 1238. Konečný stav série: 4:0.