9. 1. 2018 Švýcarsko (0) KOMENTÁŘŮ

Češi o víkendu bodovali, Veltšmíd zazářil hattrickem! Daniel Johnsson sedmi góly rozstřílel Kloten

Švýcarská liga o víkendu přinesla dvě kola, nejvíce se z českých zástupců dařilo Lukáši Veltšmídovi. Český obránce si za dva zápasy připsal čtyři branky a jednu asistenci, s Aligátory ale bral pouze dva body. Osmá trefa Koutného v sezóně na výhru Zugu nestačila, Komárek se trefou proti Churu podílel na jednom bodu pro svůj tým. K vysoké výhře Wileru přispěl první branku v letošním ročníku Daniel Šešulka. Úctyhodný počin se podařil jeho spoluhráči Danielovi Johnssonovi, který nasázel sedm branek v jednom zápase.

Lukáš Veltšmíd letos prožívá povedenou sezónu, aktuálně se mu už podařilo vyrovnat osobní maximum z švýcarské soutěže z loňského roku. S dvanácti góly je také nejlepším českým střelcem v soutěži.

V sobotním zápase ale jeho dva body nestačily na Zürich, který stoupá tabulkou a dotahuje se na dvojici Köniz a Langnau. Ve druhém zápasu už Aligátoři bodovali, šestý Rychenberg pokořili v prodloužení. Právě v tomto zápase se blýskl Veltšmíd, který vstřelil hattrick a byl vyhlášen hráčem utkání.

Jednoznačnou výhrou Wileru skončilo utkání s Klotenem. Švýcarský mistr se rozjížděl zvolna, po první třetině vedl 3:0. Na 2:0 zvyšoval povedeným backhandem obránce Šešulka. Šest gólů v poslední třetině znamenalo vysokou výhru, z dvánácti navíc rovnou sedm vstřelil Daniel Johnsson.

Svůj pověstný freestyle předvedl při gólu na 9:1. Švédský útočník, který do Wileru zamířil před sezónou z Helsingborgu, tak potvrdil pověst střelce z loňského ročníku, kdy byl druhým nejlepším střelcem švédské Superligy s 51 góly.

Ve svém druhém zápase Wiler překvapivě zaváhal s Curychem. Překvapení se rodilo již po nepovedené první třetině, kterou domácí prohráli 0:5. Stáhnout ztrátu i přes zlepšený výkon už nedokázali. Na čele tak mají náskok čtyř bodů na druhý Köniz. Köniz s Patrikem Dóžou ve šlágru proti Langnau o druhé místo vyhrál po samostaných nájezdech.

Koutného branka na výhru nestačila. Foto: Michael Peter

Za Kloten se druhý den pěti góly předvedl finský útočník Markus Kulmala, který v minulosti působil ve finském Classicu. S týmem si tak částěčně napravil chuť po předchozím debaklu s Wilerem. Jiří Koutný se Zugem nestačil na Langnau, když prohrál všechny třetiny o jednu branku.

Mikuláš Komárek svojí čtvrtou trefou za Uster otevíral skóre zápasu. Vyrovnaný duel proti nakonec dospěl až do prodloužení, kde zásluhou Caveltiho vyhrál Chur. Uster tak zůstává desátý s třemi body náskoku na poslední Thun.

Sestřihy z 16. a 17. kola:

Výsledky 16. kola:

Wiler – Kloten 12:1 (3:0, 3:1, 6:0)
Branky: 1., 10., 37., 39., 47., 57. a 60. D. Johnsson, 8. ŠEŠULKA, 35. C. Mutter, 41. Hollenstein, 43. Känzig – 39. Rajeckis. Diváci: 311.

Thun – Chur 8:3 (2:2, 3:0, 3:1)
Branky: 38., 40. a 57. Kropf, 15. a 55. Stulz, 4. Graber, 23. Obi, 48. Thomas,  – 2. a 50. Riedi, 19. Aesbacher. Diváci: 301.

Waldkirch-St. Gallen – Rychenberg 4:9 (0:2, 3:4, 1:3)
Branky: 28. a 58. N. Mutter, 22. Gross, 39. Jordan – 40., 47. a 59. Hautaniemi, 18. a 27. Holtz, 21. a 49. Schwerzmann, 15. Aeschimann, 35. Mittelholzer. Diváci: 436.

GC Curych – Alligator Malans 9:5 (2:1, 5:1, 2:3)
Branky: 22., 31., 36., 55. a 60. Rüegger, 11. Wen, 18. Göldi, 24. Zolliker, 36. Graf – 16. Hartmann, 35. VELTŠMÍD, 47. Obrecht, 52. Nurmela, 59. Buchli. Diváci: 671.

Zug – Tigers Langnau 8:11 (3:4, 1:2, 4:5)
Branky: 43. a 50. Poletti, 9. J. KOUTNÝ, 10. Grüter, 16. Fiechter, 34. Schelbert, 50. Hietanen, 53. Thunvall – 10., 17. a 59. A. Samuelsson, 19., 25. a 52. Glauser, 24. a 41. Siegenthaler, 13. Guggisberg, 47. J. Samuelsson, 51. Steiner. Diváci: 195.

Uster – Köniz 7:11 (3:6, 2:1, 2:4)
Branky: 9. a 21. Suter, 47. a 54. Bolliger, 7. Hummer, 15. Urner, 24. Klauenbösch – 3., 4., 51. a 59. Zaugg, 7., 45. a 58. Maurer, 2. a 19. Ledergerber, 18. Dargren, 30. Castrischer. Diváci: 265.

Výsledky 17. kola:

Waldkirch-St. Gallen – Zug 2:1 (0:0, 0:0, 1:1 – 1:0) po prodl.
45. Alder, 64. Mutter – 57. Fiechter. Diváci: 485.

Alligator Malans – Rychenberg 6:5 (3:3, 0:0, 2:2 – 1:0) po prodl.
Branky: 5., 20. a 54. VELTŠMÍD, 15. Camenisch, 46. Tromm, 65. Berry – 11. a 46. Hautaniemi, 12. Conrad, 16. Schaub, 55. Holtz. Diváci: 473.

Tigers Langnau – Köniz 7:8 (1:0, 2:4, 4:3 – 0:0) po sam. náj.
Branky: 19. a 24. Steiner, 58. a 60. Siegenthaler, 32. A. Samuelsson, 51. Gfeller, 60. Flühmann – 21. Mosimann, 21. Maurer, 28. Herzog, 33. Michel, 42. Ledergerber, 52. Dargren, 56. Zaugg.

Chur – Uster 8:7 (3:4, 2:2, 2:1 – 1:0) po prodl.
Branky: 24., 57. a 67. Cavelti, 8. Zellweger, 9. Luzia. Weber, 19. Hirschi, 38. Jung, 47. Blumenthal – 5., 22. a 43. Hummer, 4. KOMÁREK, 15. Berweger, 20. Bolliger, 25. Büsser. Diváci: 284.

Wiler – GC Curych 6:7 (0:5, 3:1, 3:1)
Branky: 37. a 53. M. Hofbauer, 35. a 41. Bürki, 35. Väänänen, 53. Mutter – 13. a 16. Honold, 8. Zolliker, 14. Pedolin, 17. Müller, 33. Bier, 60. Göldi. Diváci: 483.

Kloten – Thun 10:6 (5:0, 2:2, 3:4)
Branky: 14., 22., 38., 50. a 50. Kulmala, 6. a 51. Sokka, 7. Kapp, 20. Heller, 20. Kindler – 37. a 56. Götti, 36. Zimmermann, 41. Meier, 47. Scheuner, 55. Thomas. Diváci: 314.